No. 1 UConn започва защита на титлата, като преодолява Стетсън с 91-52 в турнира на NCAA
AP News | 2024-03-22 | 23:41:34

НЮ ЙОРК (AP) — Донован Клингън вкара 19 точки, а Кам Спенсър добави 15, докато първият поставен UConn започна защитата на националния си шампионат като преодоля 16-ия поставен Стетсън 91-52 в петък в първия кръг на турнира NCAA.

Най-високо класираните Хъски (32-3) ще се изправят срещу деветия поставен Нортуестърн в неделя във втория кръг на East Region в Barclays Center в Бруклин.

Стивън Суенсън вкара 20 точки за Хейтърс (22-13), шампионите на ASun, които се появяват за първи път в турнира на NCAA. Те никога не са имали шанс срещу UConn, който отбеляза първите осем точки и продължи до най-неравномерната си победа в NCAA, откакто победи Чатануга с 56 в първия кръг на турнира през 2009 г.

По-малко от седмица след Huskies спечелиха Big East Tournament в Madison Square Garden, те се върнаха в Ню Йорк, няколко спирки на метрото на юг в Бруклин.

Както обикновено, техните фенове се появиха на тълпи. Бяха шумни рано, но в крайна сметка се настаниха за няколко релаксиращи часа, които вероятно се сториха по-скоро като ноемврийска неконферентна игра, отколкото началото на мартенската лудост.

Clingan удари у дома aley-oop от Tristen Newton, за да направи 8-0 при 17:16 до края на първото полувреме.

Stephon Castle направи 3, за да увеличи преднината до 20 с 9:06 до края и стигна до 31, когато 7-футовият Clingan се освободи отдолу за още едно лесно полагане с 5:00 до края.

Направо 3 на Нютон даде на UConn 50 точки с малко под две минути до края на полувремето.

Нютън, играч от първия отбор на All-American, завърши с 13 точки и осем асистенции.

На полувремето резултатът беше 52-19. Хъски стреляха с 68,8%, допуснаха само три проигравания и изпревариха Хетърс с 18-11 за добра мярка.

По-малко от 20 секунди след второто полувреме, Касъл вкара при удар от основната линия и беше фаулиран. Той преобразува играта за три точки, за да направи резултата 55-19.

Хатърите взеха резултата през останалата част от второто полувреме и Хъски се охладиха, но все пак UConn — най-ефективният офанзивен отбор в страната — достигна 90 точки за девети път този сезон.

Хъски спечелиха седем поредни мача в турнира на NCAA с двуцифрен резултат след доминиращия си опит за титла миналата година като четири поставени.

ВАХИ

Джейлън Блекмън от Стетсън, който отбеляза 42 в мача за титлата на ASun срещу Austin Peay и стана лидер в кариерата със 744 точки. Той отбеляза 14 срещу UConn. ... 32-те победи на Хъски са вторите най-големи в историята на програмата след отбора от националния шампионат за сезон 2013-14 (33) и най-много под ръководството на шестогодишния треньор Дан Хърли.

Хъски никога не са играли в Северозапада и за последно играха с отбор от Голямата десетка в турнира на NCAA през 2021 г., като загубиха от Мериленд в първия кръг.