No. 2 Ohio St побеждава Мичиган с 67-51 за 15-та поредна победа и единствено притежание на Big Ten титлата
AP News | 2024-02-29 | 04:16:20

КОЛЪМБЪС, Охайо (AP) — Джейси Шелдън вкара 22 точки, за да изведе номер 2 щат Охайо до неговата 15-а последователна победа и титлата от Големите десет от редовния сезон с победа с 67-51 над Мичиган в сряда вечерта.

Коути Макмеън имаше 18 точки и седем борби за Бъкейс (25-3, 16-1 Голямата десетка ), който вече беше спечелил поне част от титлата и номер 1 в схемата в турнира на конференцията с победа над Мериленд в неделя.

Мачът беше отмъщение за Buckeyes, чиято единствена загуба в конференцията този сезон дойде в шокиращ резултат 69-60 срещу Мичиган в Ан Арбър на 30 декември. Оттогава Охайо Стейт не е губил.

Върколаците (17-12, 8-9) не си помогнаха, обръщайки топката 29 пъти, което доведе до 30 точки в щата Охайо. Лайла Фелия поведе за Мичиган с 13 точки.

За Buckeyes това е първата категорична титла от Big Ten, която се брои от 2009-10 г. насам. Те го спечелиха през 2017-18 г., но бяха лишени поради санкции, свързани с нарушения при наемане на персонал от бивш асистент.

Мичиган: Върколаците бяха в това до след полувремето благодарение на също толкова небрежната игра на Охайо Стейт. Но те направиха твърде много грешки, за да се задържат през второто полувреме, когато Buckeyes скочиха.

Щат Охайо: Buckeyes са на прав път да достигнат своя връх през март, но ще останат зад номер 1 Южна Каролина, която е 27-0 и е на върха на Топ 25 на AP. Директният мач би бил връхната точка на турнира NCAA.

Мичиган: Завършва сезона у дома срещу Пърдю в събота.

Щат Охайо: Ще играе пред пълна зала и по националната телевизия под номер 6 Айова във финала на редовния сезон в неделя.