No. 20 BYU победи Oklahoma State, за да спечели 5-ия поставен в Big 12 Tournament
AP News | 2024-03-10 | 06:32:20

PROVO, Юта (AP) — Fousseyni Traore вкара 19 точки, а Jaxson Robinson добави 17, за да поведе No. 20 BYU до победа с 85-71 над Оклахома Стейт в събота вечер.

Спенсър Джонсън имаше 14 точки, 10 борби и пет асистенции за Кугърс. BYU (22-9, 10-8 Big 12) спечели шестата си поредна победа у дома и спечели петия поставен в предстоящия турнир Big 12.

Джейвон Смол поведе Оклахома Стейт с 34 точки, включително 29 от неговите 42 на отбора през второто полувреме. Каубоите (12-19, 4-14) загубиха петата си поредна игра и ще бъдат 13-ти поставени в турнира на лигата.

BYU отвори сериозен мач, като отвори второто полувреме с 16-2 бягам. Спенсър Джонсън, Али Халифа и Тревин Кнел комбинираха, за да източат четири тройки за период от четири минути, за да дадат преднина на Кугърс с 48-31.

Оклахома Стейт отне почти четири минути, за да вкара първата си секунда- половин кош и край на бягането.

BYU поведе с 25, когато Робинсън регистрира серия от 10-0 с чифт кошове, което доведе Кугърс до 62-37 в средата на второто полувреме. Небрежното обръщане и небрежната защита на BYU помогнаха за завръщане.

Смол направи пет поредни коша, за да намали изоставането наполовина. След това Джъстин Макбрайд преобразува игра с 3 точки, за да ограничи серия от 20-5, която намали преднината на BYU до 67-57.

Каубоите не се доближиха, след като Траоре и Далин Хол спряха бягането с един срещу друг кошове.

Робинсън често атакуваше ръба, за да помогне на BYU да преодолее непостоянната атака през първото полувреме. Старшият гард направи последователни подреждания и реализира чифт отигравания за 3 точки в продължение на пет минути, за да изведе Cougars напред в средата на полувремето.

BYU в крайна сметка увеличи преднината си до 26-17 с последователни кошове от Ноа Уотърман и Кнел. Оклахома Стейт намали изоставането до кош преди полувремето, изравнявайки 32-29 с кофи от Брандън Гарисън и Ерик Дейли, младши в последните 1:06 на полувремето.

Оклахома Стейт така и не разбра нещата в нападение до късно, слагайки край на всяка реалистична възможност да спечели втората си истинска победа на пътя за сезона.

BYU доминираше офанзивно след полувремето, като изключим няколко небрежни притежания. Кугърс стреляха 69% от игра през последните 20 минути, като същевременно отбелязаха осем тройки.

Оклахома Стейт ще играе срещу UCF в първия кръг на турнира Big 12 във вторник.

BYU ще се изправи срещу победителя от UCF-Оклахома Държавен мач от втория кръг на турнира Big 12 в сряда.