No. 4 Хюстън удържа късно рали, за да победи No. 21 BYU 75-68
AP News | 2024-01-24 | 06:32:18

PROVO, Юта (AP) — L.J. Cryer отбеляза 23 точки, за да поведе No. 4 Хюстън до победа със 75-68 над No. 21 BYU във вторник вечерта.

Джамал Шед вкара 16 точки, а Дамян Дън добави 10 за Хюстън (17-2, 4-2 Big 12), който отбеляза 17 точки след 13 връщания на BYU и завърши с предимство от 15-7 в точките за втори шанс.

Ноа Уотърман поведе BYU със 17 точки, докато Джаксън Робинсън добави 10 точки при стрелба 4 от 14. BYU (14-5, 2-4) изпревари Хюстън с 28-22 в боята и 13-7 в точките за бърз пробив, но отбеляза само 29% удар от диапазона за 3 точки.

BYU изоставаше по-голямата част от второто полувреме, докато изравни на 68 при тройката на Waterman с 2:15 до края. Тревин Кнел пропусна потенциална тройка с 45 секунди до края.

Крайър и Шед комбинираха шест наказателни удара в последната минута, за да помогнат на Хюстън да предотврати завръщането. Хюстън не отбеляза нито един кош през последните четири минути.

BYU направи шест поредни коша, за да подхрани серия 14-4 в средата на първото полувреме. Ричи Сондърс увенча серията, като се насочи към ръба за полагане за аванс от 25-20.

Хюстън задържа BYU до един кош през последните 4 1/2 минути на първото полувреме и взе 41 -34 преднина на полувремето. Шед записа серия от 11-2 с активна тройка и пропуск, за да изведе Хюстън напред.

Хюстън увеличи преднината до двуцифрено число след полувремето. След като Knell завърши серия от 9-0 с тройка, за да доближи BYU до три точки, Хюстън контрира с удар от 10-0, прекъснат от скок на Dunn, за да увеличи преднината си до 56-43. BYU пропусна пет поредни изстрела и извърши четири пропадания в продължение на 3 1/2 минути, за да отвори вратата на Хюстън да поеме контрола.

BYU се върна в мача след серия от 12-2 и намали изоставането до 61-58 при обратен пропуск от Робинсън.

Хюстън стана първи Големите 12 отбора ще водят BYU на полувремето този сезон, като разбиват стъклото за офанзивни борби и натискат подаващи ленти, за да принудят обръщания.

BYU постигна успех в атаката на ръба, но се задоволи с дълбоки 3 точки при твърде много вещи.

Хюстън е домакин на Канзас Стейт в събота.