Номер 1 в семената Южна Каролина, жени надминаха Presbyterian 91-39, за да започнат March Madness run
AP News | 2024-03-22 | 22:24:48

КОЛУМБИЯ, Южна Каролина (AP) — Клои Китс изравни връх в кариерата си с 21 точки при стрелба 9 от 9 като №. 1 като цяло Южна Каролина лесно преодоля отсъствието на титулярите Камила Кардосо и Бри Хол, за да победи номер 16 в семето Presbyterian с 91-39 в първия кръг на женския NCAA турнир в петък.

The Gamecocks (33- 0) отдалечи пет победи от 10-ия перфектен сезон на шампионата, като победи Blue Hose (21-15) от Big South Conference за втори път този сезон. Следва още един реванш срещу номер 8 в схемата Северна Каролина в неделя. Tar Heels се отказаха от почти цялата си преднина от 16 точки, преди да се задържат, за да победят поставения под номер 9 Мичиган Стейт по-рано в петък.

Китс също отбеляза рекордните 13 борби за своя пети дабъл-дабъл този сезон. Те-Хина Паопао имаше 18 точки, а новобранецът Майлайзия Фулуили вкара 17 за Южна Каролина, която достигна 12-0 в първите мачове на NCAA под ръководството на треньора Доун Стейли.

Южна Каролина игра без Кардосо, водещия си голмайстор, докато тя изтърпя наказание от един мач заради изгонването си за последния път, когато се биеше на финалите на турнира SEC на 10 март. Хол, който започна предишните 32 мача, излезе в улични дрехи на пейката. Говорителка на екипа изпрати съобщение, че Хол е напуснал поради „предпазни причини“.

Високият 6 фута и 7 Кардосо, изхвърлен на финалите на SEC за блъскане на Flau’jae Johnson от LSU на земята късно при победата на Gamecocks 79-72, се очаква да се завърне срещу Tar Heels.

Фулвили отбеляза пет от деветте тройки на Южна Каролина, а Паопао останалите четири.

Южна Каролина излезе почти толкова бързо, колкото и срещу Презвитериан на 16 декември, когато победи бъдещия Голям Юг Шампиони на турнира 99-29.

Сания Фейгин, резерва, започваща с Кардосо и Хол в аут, отбеляза шест точки в първите пет минути на мача, а Фулуили, MVP на турнира на SEC, отбеляза две тройки в първите четвърт, когато Gamecocks откриха преднина от 23-10.

Presbyterian не успя да отговори на по-голямата, по-бърза и по-дълга Южна Каролина и изоставаше с 48-25 на почивката.

Синият маркуч напредна в тази игра с победа от първата четворка над Sacred Heart, 49- 42.

Пейдж Киндсет и Тилда Сьоквист имаха по девет точки за Синия маркуч.

Южна Каролина е изправена пред още един реванш във втория кръг в неделя срещу Северна Каролина, която водеше с 11 точки, преди Gamecocks да се съберат за победа с 65-58 на ACC/SEC Challenge миналия ноември.

___

AP March Madness група: https: //apnews.com/hub/ncaa-womens-bracket/ и покритие: https://apnews.com/hub/march-madness