Номер 1 в Южна Каролина постигна победа с 93-62 над Боулинг Грийн на среща с бившия помощник-треньор
AP News | 2023-12-20 | 04:16:48

БОУЛИНГ ГРИЙН, Охайо (AP) — Клоуи Китс отбеляза най-добрите 21 точки в кариерата си, Бри Хол добави 18 и No .. 1 Южна Каролина бързо сложи край на всякакви мисли, които Боулинг Грийн може да е имал за извършване на историческо сътресение, достигайки до победа с 93-62 във вторник вечерта.

Хол направи три тройки и Геймкокс (11-0 ) отбелязаха първите си 10 удара, като същевременно откриха преднина от 18 точки през първата четвърт срещу Соколите (6-3), които се изправиха срещу най-високо класирания отбор на нацията за първи път в историята на училището.

Това беше нещо повече от обикновен мач без конференция за Южна Каролина, тъй като двубоят беше и среща с първия треньор на Bowling Green Фред Чмиел, асистент в Gamecocks в продължение на осем сезона под ръководството на Dawn Staley.

Докато Chmiel беше в Южна Каролина, Gamecocks достигнаха 247-32, развиха много All-Americans и спечелиха национални шампионати през 2017 и 2022 г. Връзката на Chmiel със Стейли датира от почти 20 години, когато той беше асистент на Шарлот Стинг от WNBA и тя беше най-добрият им играч.

Звездният център на Южна Каролина Камила Кардосо вкара 11, преди да напусне през четвъртата четвърт с контузия в подбедрицата, която не изглеждаше сериозна.

Морган Шарпс направи седем тройки и вкара 25, за да поведе Боулинг Грийн.

Чмиел знаеше какво очаква отборът му, а Геймкокс, след победа със 70 точки над Презвитериан, показа защо те са единодушно номер 1 в анкетата на AP.

Хол, младша от Дейтън, Охайо, даде тон с външната си стрелба и Gamecocks направиха първите си пет 3s, преди дълъг пропуск да доведе до рев от разпродадената тълпа от 4195 фенове в The Stroh Center в кампуса на BG.

След това Южна Каролина засили интензивността на защитата си през втората четвърт, направи разкъсване с 18-4 и пое пълен контрол. Gamecocks поведоха с 21 на полувремето, доведоха до 31 след три и 87-47 в четвъртото.

Боулинг Грийн: Това беше трудна битка от самото начало, тъй като Falcons не можеха да се мерят с размера, силата или дълбочината на Южна Каролина. Но това беше шанс да се види как се справят и това ще помогне на тях — и на програмата на BG — да продължат напред.

Южна Каролина: Стейли нямаше да се отнася лесно към Chmiel — не че той бих очаквал това - и беше накарал Gamecocks да се съсредоточи в двата края на пода. Очакват ги по-трудни мачове, докато се опитват да се върнат в Охайо през април за Финалната четворка в Кливланд.

Южна Каролина: В Източна Каролина на 30 декември преди откриването на SEC игра на 4 януари във Флорида.

Боулинг Грийн: Друг труден мач под номер 16 Индиана в петък.