Номер 17 Маркет едва успява да победи Сейнт Джон със 73-72 в Медисън Скуеър Гардън
AP News | 2024-01-20 | 21:58:18

НЮ ЙОРК (АП) — Осо Игодаро отбеляза 17 точки, Тайлър Колек имаше 15 точки и 11 асистенции и №17 Маркет удържа яростно рали на Сейнт Джон за победа със 73-72 в събота в Медисън Скуеър Гардън.

След изоставане с 13 шест минути преди края Червената буря се възползва от пропуски и някои редки пропуснати наказателни удари от Колек в края на участъка, за да си дадат шанс за вълнуваща победа за завръщане.

Данис Дженкинс обаче пропусна наказателно хвърляне, което щеше да изравни на 38,9 секунди оставащи, а Крис Ледлъм беше извън целта при отворена тройка с 10 секунди до края.

Но след това Колек, 94% стрелец от наказателни удари, влизащ в играта, пропусна третия си пореден удар от фаул. Дженкинс имаше възможност да спечели за Сейнт Джонс, но неговата 3 при зумера отскочи от ръба.

Треньорът на Залата на славата Рик Питино се върна в страничната линия на Сейнт Джон след двубой с COVID-19. 71-годишният Питино пропусна тежката загуба във вторник вечерта в Сетън Хол, след което се върна на тренировки тази седмица.

Но Red Storm все още бяха минус старши гард Джордан Дингъл, третият водещ реализатор на отбора с 10,5 точки на мач, поради заболяване. И трима помощник-треньори също не бяха на разположение: Рики Джонс, Ван Макон и Талиек Браун.

Дейвид Джоплин имаше 13 точки, а Стиви Мичъл отбеляза 12 за Златните орли (13-5, 4-3), които пропуснаха техните първи 11 опита от диапазон от 3 точки и изоставаха с 10 в края на първото полувреме.

RJ Luis Jr. отбеляза най-високите за сезона 20 за Red Storm (12-7, 4-4), които загубиха третата си поредна игра — две по една точка срещу класирани опоненти.

Джоплин изтощи първите 3 на Маркет, за да започне второто полувреме и удари още един, за да направи равенство 56 при оставащи 10:27. Това започна серия от 10-0 за Златните орли и още 3 от Джоплин им дадоха най-голямата преднина при 71-58 с 6:20 до края.

Маркет: Ще играе в сряда вечер срещу последното място DePaul, втората игра от пореден път, включваща четирима от пет на пътя.

St. John’s: Ще бъде домакин на Villanova в сряда вечер в Медисън Скуеър Гардън, опитвайки се да помете сериите от редовния сезон.