Номер 18 Юта Стейт побеждава Фресно Стейт с 87-75 на четвъртфиналите на турнира Маунтин Уест
AP News | 2024-03-14 | 00:06:03

ЛАС ВЕГАС (AP) — Великият Osobor имаше 29 точки и 17 борби, докато номер 18 Юта Стейт победи Фресно Стейт с 87-75 в продължения в мач от четвъртфиналния кръг на турнира Mountain West Conference в четвъртък.

Дариъс Браун имаше 17 точки и 11 асистенции, а Джейвон Джаксън вкара 16 точки за Aggies (27-5), първият поставен в турнира .

Джейлън Уивър вкара 19 точки, Айзая Хил добави 17, а Айзая Поуп 12 за Булдогс (12-21).

Особор, играчът на годината в конференцията, пропусна челото край на 1-и-1, преди Фресно Стейт Хил да отпадне в layup, за да изравни играта на 70 при оставащи 1:20. И двата отбора пропуснаха опити за 3 точки в последната минута.

В продълженията Джаксън вкара тройка, а Особор вкара в боя, за да изведе Юта Стейт с пет точки. Osobor отбеляза един от двата наказателни удара и увеличи преднината си до 76-70 при 2:29 до края на допълнителната сесия. Браун удари 15-футов, за да увеличи преднината до 78-70 с 1:43 до края. Фресно Стейт обърна топката и не можа да се доближи.

Щат Юта: Aggies ще очакват победителя от мача UNLV-Сан Диего Стейт, който се изправя срещу четвъртия и петия поставени в турнира. Те имат общо 27-5 и спечелиха титлата от редовния сезон на конференцията с рекорд 14-4.

Fresno State: Спечели първия си мач в турнира MWC, 77-73, над Уайоминг. Договорът на треньора на Булдогс Джъстин Хътсън изтича на 30 април. Нито Хътсън, нито училището са обсъждали ситуацията преди турнира. Булдогите имат петима старши в редовната си ротация, титуляри Хил, Поуп, Лео Колимерио и Ксавие Дюсел, заедно с резервата Донован Яп.

Щат Юта: Ще се изправи срещу победителя от мача UNLV-Сан Диего Стейт на полуфиналите.