Номер 19 в щата Вашингтон изравнява училищен рекорд за победи в конференции със 77-65 победа над UCLA
AP News | 2024-03-03 | 04:56:34

ПУЛМАН, Вашингтон (AP) — Джейлън Уелс достигна рекорд в кариерата си с 27 точки, включително 11 във финалните 7 1/ 2 минути, когато номер 19 Вашингтон Стейт победи UCLA със 77-65 в събота.

Кугърс (23-7, 14-5) се събраха за втори път в рамките на два дни, за да останат на половин игра зад първите -поставете Аризона в състезанието Pac-12. Те постигнаха 23 победи за първи път от 2007 г. насам, а 14-ата им победа в конферентна игра изравни училищен рекорд.

Вашингтон Стейт все още има шанс да спечели титлата от редовния сезон на Pac-12, но ще трябва Аризона да пропусне поне един мач следващия уикенд.

При оставащ 7:23, гардът на UCLA Уил МакКлендън беше отсъден за грубо нарушение 2 и изгонен за удар под кръста на Айзък Джоунс от щата Вашингтон. Изхвърлянето накара треньора на Бруинс Мик Кронин да се разгори и разпали както Кугърс, така и публиката на Beasley Coliseum.

Джоунс пропусна и двете наказателни удара след грубия фаул, но Уелс вкара тройка – неговата трета в мача – за да изравни резултата и да започне серия от 8-0 на Кугърс.

Вашингтон Стейт завърши мача при резултат 22-7.

Майлс Райс имаше 18 точки за Кугърс, които имат най-високото си класиране в Топ 25 на AP от февруари 2008 г.

Уелс, 6 фута 8 младши, беше 10 от 10 от линията за наказателно хвърляне. Той също отбеляза 27 точки при победа на номер 4 Аризона през февруари.

Дилън Андрюс поведе в UCLA (14-15, 9-9) с 21 точки. Лазар Стефанович имаше 11 точки и осем борби.

Бруинс бързо изтриха пасива от 40-32 на полувремето и контролираха голяма част от второто полувреме със силна игра след мача. Адем Бона и Адай Мара комбинираха 12 точки, за да дадат предимство на UCLA с 56-53. Но Бруинс отправиха само два удара през последните девет минути.

След втори пореден муден старт у дома, Вашингтон Стейт превъзмогна UCLA с 34-13 през последните 13 минути на първото полувреме.

ГОЛЯМА КАРТИНА

UCLA : Разочароващият сезон продължава. Бруинс контролираха първата част от двете полувремена, но се натъкнаха на проблеми с фалове и не можаха да получат достатъчно спирания, тъй като загубиха четвъртия си пореден мач.

Вашингтон Стейт: Кугърс продължиха колебливата си, но издръжлива игра. Липсваше им офанзивен ритъм и се бореха да уцелят навременни наказателни удари – особено Джоунс, който беше 3 от 8 от линията. Но те направиха кофи, когато имаше значение.

UCLA: Домакин №6 Аризона в четвъртък.

Вашингтон Щат: Домакин съперник Вашингтон в четвъртък.