Номер 2 Purdue се издига от 10 надолу, за да победи Минесота с 84-76 зад 24 точки и 15 борби на Edey
AP News | 2024-02-16 | 06:16:34

УЕСТ ЛАФАЙЕТ, Индиана (AP) — Зак Edey преодоля бавния старт с 24 точки и 15 борби като No 2 Purdue се съвзе от дефицит от 10 точки, за да победи Минесота с 84-76 в четвъртък вечерта. второто полувреме, се обърнаха към своя 7-футов и 4 старши All-American център, за да помогнат при завръщането. Действащият национален играч на годината се отърси от стрелба 3 от 9 през първото полувреме, като се приближи до коша с три забивки, като последният удар избута Пърдю напред с 57-55 при оставащо време 12:27.

Пойнтгардът Брейдън Смит имаше 16 точки, девет асистенции и осем борби за Пърдю, който се подобри до 43-3 у дома през последните три години, включително 7-0 в играта на Big Ten този сезон. Мейсън Гилис вкара четири тройки и завърши с 14 точки. Ланс Джоунс добави 12.

Гоферите (15-9, 6-7) смаяха Пърдю рано, като вкараха 9 от 16 тройки през първото полувреме. Четирима различни стрелци постигнаха 3 секунди по време на серия 19-3.

Но след това Минесота отбеляза само 3 от 9 от далечно разстояние през второто полувреме.

Въпреки списъка със само трима старши, възраждащият се отбор на третогодишния треньор на Минесота Бен Джонсън се подобри драстично от 9-22 миналия сезон. Но Gophers нямат знакова победа на пътя в конферентната игра, като паднаха до 2-5 в мачовете като гост на Big Ten.

Доусън Гарсия поведе Gophers с 24 точки, включително три тройки. Майк Мичъл младши вкара 14 с четири тройки. Кам Кристи завърши с 13 точки, четвъртата поредна двуцифрена игра на първокурсника. Той също удари три тройки.

Минесота: Gophers показаха, че могат да играят с един от най-добрите отбори в страната, макар и за едно полувреме. Но когато стрелбата за 3 точки се охлади, Минесота също. Този отбор има точков баланс и може да бъде опасен по време на турнира, ако приемем, че може да стреля добре последователно.

Purdue: Това, което изглеждаше лесно в началните минути, доказа всичко друго, освен че Boilermakers бяха видимо разочаровани на моменти. Но второто полувреме напомни защо тези Boilermakers са тествани в битки и няма да дрънчат, когато са изправени пред трудности. Този отбор изглежда много по-добре подготвен за турнира на NCAA от поставения под номер 1, който беше шокиран в първия кръг преди година.

Минесота: Домакин е Рутгерс в неделя.

Purdue: Посещение на щата Охайо в неделя.