Номер 2 Станфорд идва отзад, за да победи Кал със 71-57 в четвъртфинала на Pac-12
AP News | 2024-03-08 | 03:24:48

ЛАС ВЕГАС (АП) — Кики Ириафен вкара 28 точки и грабна 18 борби, а номер 2 Станфорд победи Калифорния със 71-57 в четвъртфинален мач на турнира Pac-12 в четвъртък.

Кардиналът (27-4), който изоставаше с девет през първото полувреме, изтри пасива от 36-28 на полувремето, като отбеляза първите осем точки от трета четвърт.

Водейки само с две след три четвърти, Станфорд отбеляза първите девет точки през четвъртата четвърт и използва серия от 19-4, за да увеличи преднината си до 17 и да овладее контрола.

Елена Босгана добави 16, Камерън Бринк завърши с 15, а Талана Леполо записа 12 за Кардинал.

Калифорния (17-14) беше водена от Марта Суарес с 14 точки, преди да отпадне фаул.

Кал загуби стартовия нападател Угоне Ония в средата на третата четвърт, след като се забърка с Бринк и отправи силен удар в лицето й.

Слабата стрелба на Станфорд през първото полувреме позволи на Кал да запази Кардинала в залива. Това не помогна, че Бринк получи третия си фаул по средата на втората четвърт.

Станфорд стреля само 32,3% от пода през първите две четвърти, но Златните мечки отбелязаха 15 от 33 (45,5%) от полето, включително 5 от 12 (41,7%) от 3 точки. Кардиналът се бореше от далечно разстояние, като пропусна 12 от 15 отвъд дъгата в половината.

ГОЛЯМА СНИМКА

Калифорния: Златните мечки, които бяха на път да задържат Станфорд до 56, след като го ограничиха до 28 точки през първото полувреме, бяха 14-0 този сезон, когато задържаха опонентите си до 60 или по-малко точки.

Станфорд: Кардиналът се подобри до 9-0 за всички времена срещу Кал в турнира Pac-12.

Калифорния: Ще изчака съобщение от комисията за подбор с се надява да получи покана за турнира на NCAA.

Станфорд: Ще играе с номер 13 Орегон Стейт на полуфинал в петък.