Номер 2 в UCLA доминира в боя и победи Хавай с 85-46, за да стигне до 11-0
AP News | 2023-12-21 | 01:17:05

ЛОС АНДЖЕЛИС (AP) — Каризма Озбърн вкара 17 точки, а номер 2 в UCLA имаше над половината точки в боя в първото полувреме, докато победиха Хавай с 85-46 в четвъртък.

Rainbow Wahine нямаше отговор вътре за 6-футовата и 7-метрова Лорън Бетс, която се извисяваше с 3 инча над най-високия им играч. Дори когато беше в два отбора, Бетс се пребори, за да направи фаул. Тя завърши с 16 точки и седем борби. Титулярният център на Хавай, Бруклин Реуърс, получи три фаула през първото полувреме.

Бруинс водеха с 45-16 на полувремето, надминавайки Уахин с 30-4 в боята. За мача Бруинс надиграха Хавай с 44-8 вътре.

Оливия Дейвис поведе Уахин (3-6) с 11 точки. MeiLani McBee добави девет точки. Тя беше една от петимата играчи на Хавай, които имаха проблеми с фаловете. Wahine имаше рекордните за сезона 26 оборота.

Кики Райс добави 14 точки, четири борби, шест асистенции и четири отнети топки за UCLA.

Бруинс (11-0) не губиха време да доминират над Wahine, които идваха след 17-дневна почивка. Те избягаха 14 поредни точки за преднина от 16-3 и затвориха първата четвърт с 11 поредни, ограничени от полагането на Amanda Muse след офанзивен отскок, за да победят зумера, за предимство от 27-6.

Единствените точки на Wahine през първата четвърт дойдоха при две тройки на McBee. Те допуснаха 12 пропуска и бяха победени с 20-0 в боята.

През втората четвърт Wahine вкара 10 точки, като същевременно намали своите обороти до пет.

Единственото слабо място на Бруинс бяха наказателните удари. Те направиха само 8 от 19.

Daejah Phillips от Hawaii падна с 1:42 оставащи в играта. В крайна сметка тя стана и си тръгна, завършвайки с осем точки, осем борби и пет асистенции.

Хавай: Това е още едно предизвикателно начало на сезон за Wahine. Те паднаха с 0-3 срещу отборите на Pac-12, като вече бяха загубили в Станфорд и от Вашингтон през ноември. Миналия сезон те започнаха с 1-7, преди да спечелят втората си поредна титла в Big West и да направят последователни участия в турнири на NCAA за първи път от 1989-90 г. Преди две години те влязоха в лигата с резултат 3-6, след което се събраха, за да стигнат до 13-3 и да спечелят редовния сезон и турнирните титли в Big West.

UCLA: Бруинс се движат към дългоочакваното мач срещу междуградския съперник USC след Коледа. Бетс разцъфтя, откакто се присъедини към UCLA от Станфорд чрез портала за трансфери. Тя беше погребана в таблицата за дълбочина с Кардинала, но води нацията със 77% процент голове от игра и е един от петимата Бруинс с двуцифрен среден брой голове (повечето в Pac-12).

Хавай: Посещава Cal State Fullerton, за да открие Big West play на 30 декември.

UCLA: Домакин №6 Южна Калифорния и звездата първокурсник JuJu Watkins на декември .. 30 в началото на Pac-12 на отборите.