Номер 2 в UCLA отблъсква номер 13 в щата Охайо със 77-71, за да спечели 10-та поредна победа
AP News | 2023-12-19 | 03:56:19

КОЛЪМБЪС, Охайо (AP) — Каризма Озбърн имаше 19 точки, а Лорън Бетс имаше 17, за да помогне на номер 2 в UCLA да победи No. 13 Охайо Стейт 77-71 в понеделник вечерта.

UCLA (10-0) преодоля бавното първо полувреме и доминираше на таблото по пътя към 10-ата си поредна победа за сезона.

Охайо Стейт (9-2) започна мача, водейки със 7-0, стреляйки 3 от 4 и форсирайки две загуби.

Но Бруинс отвърнаха на удара. Двата отбора си направиха по 17 точки след първата четвърт, в която Buckeyes паднаха късно с 2 за 11, за да затворят периода.

UCLA отбеляза най-високите 53,8% от играта през второто тримесечие, а Бруинс имаха преднина от 37-31 на полувремето.

Озбърн направи 4 от 12 през второто полувреме и поведе UCLA с 14 точки през третата и четвъртата четвърт.

Бруинс водеха с цели 22 точки през четвъртата четвърт.

Кики Райс имаше 15 точки, а Габриела Джакес имаше 11 точки за Бруинс.

Охайо Стейт се доближи на четири точки след серия 12-3 6 секунди до края на мача.

Джейси Шелдън имаше най-високите 30 точки в мача, а Тейлър Тиери добави 20 за Бъкейс.

UCLA: Бруинс печелят своята 10-та поредна победа и втора поредна победа над класиран противник. Те са с 3-0 срещу класирани опоненти този сезон с победи над UConn, Florida State и Buckeyes.

Ohio State: Поредицата от девет победи на Buckeyes приключва, след като направиха 18 асистенции за сезон Високо. Тяхната защита в пресата не беше толкова остра, както обикновено и щатът Охайо беше победен с 40-30 на чашата.

UCLA: Домакин на Хавай в четвъртък.

Щат Охайо: Домакин на Белмонт в петък.