Номер 7 Оле Мис изпреварва 10-ия Маркет с 67-55 в началото на NCAA
AP News | 2024-03-23 | 01:08:18

САУТ БЕНД, Индиана (AP) — Мадисън Скот отбеляза 20 точки и номер 7 Мисисипи използва късна серия, за да победи 10-ия поставен Marquette 67-55 в събота в първия кръг на турнира на NCAA за жени.

Ole Miss (24-8) се изправя срещу домакина номер 2 в поставените Fighting Irish (27-6) в понеделник.

Кенеди Тод-Уилямс добави 15 точки и седем борби за бунтовниците. Тайя Сингълтън имаше 12 точки, а Хариса Ричардсън вкара 10.

Лайза Карлен поведе Маркет (23-9) с дабъл-дабъл, вкарайки 19 точки и грабвайки 14 борби. Роуз Нкуму вкара 18 точки, а Макензи Хеър имаше 10 точки.

Ударът на Скот към обръча при 7:22 до края на мача даде на Оле Мис преднина от осем точки при 55-47.

Макензи Хеър от Маркет направи 3 от бърз пробив, за да направи 55-50, а обръщане постави топката в ръцете на Златните орли с шанс да намали още повече разликата.

Оле Пропусната защита от внезапен удар започна, когато Rebels поведоха с 59-50 с 5:18 до края. Сингълтън открадна топката и влезе за кош на Оле Мис, а секунди по-късно кражба на Тод-Уилямс доведе до нейното отбелязване на гол при връщане.

Оле Мис и Маркет водеха ожесточена битка в напрегнатото първо полувреме. Бунтовниците имаха преднина от 36-33 на полувремето благодарение на предимството от 22-17 през втората четвърт.

Първата част включваше шест промени в преднината и две равенства.

СЛЕДВА:< /h2>