Номер 8 Канзас отбелязва най-много точки този сезон срещу номер 4 Хюстън при победа със 78-65
AP News | 2024-02-03 | 01:48:06

ЛОРЪНС, Кан (AP) — Хънтър Дикинсън имаше 20 точки, за да поведе четири Джейхоукс като двуцифрен номер. 8 Канзас победи номер 4 Хюстън със 78-65 пред обезумяла публика в събота.

Канзас (18-4, 6-3 Big 12) получи по 17 точки от Кевин Маккулар и Джони Фърфи, и 10 от KJ Adams. Кугърс не допускаха повече от 72 точки в мач през целия сезон.

Хюстън (19-3, 6-3) беше воден от L.J. Cryer с 24 точки, докато J'Wan Roberts и Emanuel Sharp отбелязаха 11 точки всяка.

Хюстън влезе в мача с най-добрата резултатна защита в нацията с разрешени 52,9 точки на игра. Jayhawks вкараха 53 точки при 14:17 до края на второто полувреме при пас на Дикинсън.

Канзас увеличи преднината си от 15 точки на полувремето до 20 през второто полувреме. Хюстън намали преднината до 10 при 68-58, но не можа да се доближи.

Jayhawks удариха девет от първите си 10 удара, което им помогна да поведат с 23-11 при втория медиен таймаут. Кугърс, които водят в нацията защита от игра от игра (35,5%), позволиха на Канзас да стреля с 68% (17 от 25) през първото полувреме.

Кугърс не бяха допуснали повече от 30 точки в първия мач половината през целия сезон. Jayhawks водеха с 43-28 на полувремето.

Канзас бе воден от Фърфи с 14 точки през първото полувреме. Jayhawks получиха 9 точки от McCullar, 8 от Dickinson и 7 от Adams.

Кугърс бяха водени от Шарп с 8 точки и Робъртс със 7 през първото полувреме.

ИЗВОД

Хюстън: Кугърс нямаше да си тръгнат лесно. Те намалиха дефицита от 58-38 до 10 точки с помощта на серия от 10-2.

Канзас: Jayhawks възнамеряваха да покажат на новодошлите в конференцията Хюстън, че пътят към Голямата 12 титла минава през Лорънс.

Хюстън: Кугърс се завръщат у дома за мач срещу Оклахома Стейт във вторник вечер.

Канзас: Джейхоукс гостуват на Канзас Стейт в понеделник.