Новак отбелязва, Ланкинен спира 23 изстрела и Хищниците побеждават Голдън Найтс с 5-3
AP News | 2024-02-21 | 08:08:48

ЛАС ВЕГАС (АП) — Томи Новак вкара четвъртия си гол в пет мача и Нешвил Хищници победиха Вегас Голдън Найтс с 5-3 във вторник вечер.

Люк Еванджелиста, бившият Найт Коди Глас, Коул Смит и Густав Найкуист също отбелязаха за Хищниците. Роман Джоузи и Райън Макдона направиха по две асистенции за Нешвил. В първия си старт от 27 януари насам, Кевин Ланкинен спря 23 изстрела.

Победата отбеляза първата победа на Хищниците в последователни мачове от 12 и 13 януари.

Алекс Пиетранджело, Уилям Карлсон и Майкъл Амадио вкараха за Голдън Найтс, които играха в реванша от поредните вечери. Адин Хил направи 35 спирки.

Еванджелиста вкара гол за втори път в толкова мачове, когато влезе в десния кръг и стреля с ръка под ръката на Хил, за да даде на Нешвил ранна преднина с 1-0.

Пиетранджело изравни мача по-късно в периода, когато ударът му с китка от десния кръг премина в далечната страна, горният рафт на Ланкинен.

С оставаща по-малко от минута в първия период, Глас изтръгна удар от върха на слота, за да победи Хил над блокиращия си и да даде преднина на Нешвил отново.

Хищниците увеличиха преднината си до два гола, когато Новак победи Хил през краката му, правейки 3-1 по средата на мача втори период.

Смит увеличи преднината на Нешвил до три гола, когато стреля от левия кръг покрай Хил.

Златните рицари излязоха в атака в третия, когато Карлсон реализира при пауър-плей 47 секунди след периода. Шей Тиодор направи асистенция за гола в първия си мач от 22 ноември.

Амадио направи интересно с гол в края на третия, за да намали преднината на Нешвил до един, но Найкуист отговори с празна врата .

Хищници: Посетете Кралете в четвъртък.

Golden Knights: домакин на Maple Leafs в четвъртък.