Новата ера в Ман Юнайтед започва с домакинска загуба от Фулъм. Вила затвърди 4-то място с победа
AP News | 2024-02-24 | 19:34:03

Новата ера в Манчестър Юнайтед започна разочароващо, тъй като отборът загуби позиции в надпреварата за квалификация за Шампионска лига със загуба с 2-1 у дома срещу Фулъм в събота.

Седмицата започна с новия съсобственик Джим Ратклиф, който завърши закупуването на миноритарен дял в Юнайтед и смело изложи тригодишен план за връщане на клуба на върха на английския футбол, побеждавайки местните съперници Манчестър Сити и Ливърпул „отстъпи“ в този процес. Завърши с това, че отборът на Ерик тен Хаг беше надиграван предимно на собствения си стадион от съперник в долната половина на класирането и допусна решаващия гол в седмата минута на добавеното време.

Не само шестото място Серията от четири победи на Юнайтед в лигата приключи, четвъртият Астън Вила победи Нотингам Форест с 4-2 и вече има разлика от осем точки между отборите. Петият Тотнъм е с три точки пред Юнайтед и има мач по-малко.

Остава да се види дали Висшата лига ще има четири или пет места в Шампионската лига през следващия сезон. Неуспехът да се класира за доходоносното състезание ще бъде огромен удар върху статута и финансите на Юнайтед – и все още може да означава края на Ten Hag, тъй като Ратклиф се стреми да повиши стандартите на падналия гигант.

Може да има още обрати в надпреварата за титлата по-късно в събота, като вторият Сити ще гостува на Борнемут, а третият Арсенал ще бъде домакин на Нюкасъл. Сити е на четири точки зад Ливърпул, а Арсенал е с още една точка назад.

При други резултати, застрашеният от изпадане Евертън допусна изравнителен гол в шестата минута на добавеното време за равенство 1-1 срещу Брайтън, а мандатът на новоназначения мениджър на Кристъл Палас Оливър Гласнър започна силно, след като отборът му победи до- последно Бърнли 3-0.