Нови лица помагат на Пингвините да победят Капиталс с 4-1 и да се доближат до място в плейофите
AP News | 2024-04-05 | 03:48:19

ВАШИНГТОН (AP) — Райън Ший вкара първия си гол в НХЛ, а Майкъл Бънтинг - своя четвърти с новия си отбор, Алекс Неделкович направи 30 спасява и Питсбърг Пингуинс победиха Вашингтон Кепитълс с 4-1 в четвъртък вечерта, за да се доближат до място в плейофите в Източната конференция.

С трета поредна победа Пингуинс се придвижиха на две точки назад от Метрополитън дивизия съперник Филаделфия Флайърс и Ню Йорк Айлъндърс, които с победата си в Кълъмбъс надскочиха Кепитълс, измествайки ги от второто и последно място за уайлдкард на Изтока. Пингвините, които бяха с девет точки на 24 март, спечелиха пет от шест, за да се завърнат веднага в разгара на надпреварата.

Лицето на франчайза Сидни Кросби и дългогодишният вице-партньор Евгени Малкин бяха големи част от голяма част от това бягане. В четвъртък някои нови момчета поведоха удара в решаващ сблъсък с големи последици след сезона.

Голът на Шей за 25 мача в неговия дебютен сезон също беше първата му точка в лигата, Бънтинг продължи да показва защо Питсбърг го върна в търговията, която изпрати Джейк Гюнцел в Каролина, а Неджелкович в седмия си пореден старт продължи да покаже защо той поне временно измести Тристан Джари като вратар номер 1 на Пингвините и беше голяма причина те да имат шанс да се върнат в плейофите.

Такъв, разбира се, е и Кросби, който имаше 15 точки в последните си шест мача, за да върне Пингвините в надпреварата. Докато той и Малкин бяха задържани извън голмайстора от Вашингтон, Пиер-Оливие Жозеф също вкара, а бившият център на Кепитълс Ларс Елер имаше асистенция и гол от празна врата срещу отбора, за който спечели гол за Купа Стенли през 2018 г.

Въпреки че Алекс Овечкин вкара в пауърплей за своя 27-и гол за сезона и 849-и в кариерата си, поредицата от загуби на Столичани достигна четири, което допълнително застраши шансовете им да играят след редовния сезон. Чарли Линдгрен, чието вратарство ги носеше през изминалия месец или нещо повече, се затрудняваше да допусне три гола при 23 изстрела, като най-тежкото му натоварване в НХЛ изглежда се отрази.

Пингвините: домакин на Tampa Bay Lightning в събота.

Capitals: посетете Carolina Hurricanes в петък вечер.