Новобранецът на Старс Логан Станковен вкара гол в 3-ти пореден мач, победа с 4-1 над Джетс за Централна преднина
AP News | 2024-03-01 | 05:48:34

ДАЛАС (AP) — Новобранецът на Старс Логан Станковен отбеляза гол за трети път в своите четири мача в НХЛ, Джо Павелски имаше гол и асистенция и Далас победи Уинипег Джетс с 4-1 в четвъртък вечерта, за да поеме първото място в Централната дивизия.

Павелски и Станковен отбелязаха с разлика от 96 секунди в края на първия период с три гола за Звездите, които спечелиха само веднъж в предишните си седем мача. Джейсън Робъртсън ги даде началото с 20-ия си гол, за който асистира Павелски. Roope Hintz добави късен гол от празна врата и направи асистенция.

Мачът на звездите Джейк Йотингер направи 25 спасявания за своята 100-та победа в 177 мача от редовния сезон в кариерата. Йотингер има 5-0-1 в шест мача срещу Джетс.

Владислав Наместников отбеляза мощен гол за Джетс, чиято поредица от четири победи беше прекъсната.

Отборите започнаха вечерта с по 79 точки, въпреки че 59-те изиграни мача на Джетс сега са с четири по-малко от Далас. Звездите спечелиха първите си три мача този сезон срещу отбора, воден от бившия им треньор Рик Баунес. Играят отново на 11 април.

Звездите повикаха 21-годишния Станховен за дебюта му в НХЛ миналата събота в Каролина, което беше и първият от четирите мача, които Тайлър Сегуин пропусна поради контузия в долната част на тялото. Те вече бяха без нападателя Евгени Дадонов заради фрактура на долната част на тялото.

Станковен имаше най-високите в АХЛ 57 точки (24 гола, 33 асистенции), когато беше повикан, и сега има голове в три последователни мача в НХЛ, след като не отбеляза в дебюта си. Последният гол беше къса ръка, за да сложи край на притежание, което започна с неговото отвеждане в неутралната зона.

Робъртсън стана петият играч на Старс с 20 гола този сезон, когато ги изведе напред, за да остане. 39-годишният Павелски вкара своя 21-ви гол за сезона, неговият 470-ти в 1312 мача в кариерата, когато изби удара на Джани Хаканпаа от таблото точно от синята линия.

Конър Хелбюк спря 32 удара за Джетс.

Джетс: Завършете пътешествие от три мача с последователни мачове, събота в Каролина и Неделя в Бъфало.

Звезди: Играйте следващите си два мача срещу последното място Шаркс, у дома в събота вечер и вторник вечер в Сан Хосе.