Нсуе отбеляза хеттрик, докато Екваториална Гвинея победи Гвинея-Бисау с 4-2 в Купата на Африка
AP News | 2024-01-18 | 18:16:35

АБИДЖАН, Кот д'Ивоар (AP) — Емилио Нсуе отбеляза хеттрик и Екваториална Гвинея направи огромна крачка към фазата на елиминациите на Купата на Африка с победа с 4-2 над Гвинея-Бисау в четвъртък.

Екваториална Гвинея се премести на първо място в група А с четири точки от два мача преди страната домакин Кот д'Ивоар да играе с Нигерия по-късно.

Nsue се възползва от грешка в защитата, за да изведе „National Thunder“ напред в 21-ата минута, само за автогол на Естебан Ороско, за да изравни Гвинея-Бисау отново в 37-ата.

Ороско се опитваше да центрира Франкулино Джу, който беше в засада, когато обърна топката в собствената си врата.

Но Хосе Миранда нанесе удар извън наказателното поле след почивката и Нсуе грабна втория си удар, за да подпечата ефективно резултата пет минути по-късно. Той завърши своя хеттрик, като отбеляза от труден ъгъл в 61-ата, въпреки че трябваше да издържи преглед на VAR, преди да отпразнува.

Заместникът Зе Турбо вкара утешителния гол на Гвинея Бисау в добавеното време, но не можа да попречи на безпечалната серия на страната в Купата на Африка да се разтегне до 11 мача. „Дюртус“ е на последно място в групата, след като загуби и двата мача досега.

Стадионът Alassane Ouattara с капацитет от 60 000 зрители беше почти празен за мача, въпреки че се очакваше да се напълни за мача на Кот д'Ивоар срещу Нигерия на същото място по-късно. Организаторите съобщиха, че всички билети са разпродадени. Откриващите мачове бяха засегнати от проблеми с билетите.

Абиджан беше оживен от развълнувани фенове много преди мача на домакинския отбор, много от които носеха отличителната оранжева фланелка, надуваха клаксони и размахваха оранжево, бяло и зелено на страната знамена.

Шумът беше допълнен от честите подсвирвания на преуморени кондуктори, които напразно се опитваха да облекчат вечните тесни места в града, и сирените на службите за спешна помощ, които се опитваха да преминат.

Нигерия беше под натиск да победи Айвъри Крайбрежие след равенство с Екваториална Гвинея 1-1 в първия си мач.

Също така Гана и Египет играха на стадион Феликс Уфует-Буани в Абиджан по-късно, като и двата отбора бяха под натиск, след като не успяха да спечелят началните си мачове .