Нунес отбелязва два гола, докато Ливърпул победи Спарта с 5-1 в Лига Европа. Леверкузен продължава серия без загуба
AP News | 2024-03-07 | 22:09:04

Дарвин Нунес отбеляза два гола, за да помогне на Ливърпул да победи Спарта с 5-1 и да направи голяма крачка по-близо до четвъртфиналите на Лига Европа в четвъртък.

Удар на Нунес с десния крак от 25 метра (ярдове) прелетяха покрай вратаря Питър Виндал, за да удвоят ранната преднина на Ливърпул след дузпа на Алексис Мак Алистър в Прага в първия мач от 1/8-финалите.

Първият удар на уругвайския национал за вечерта беше 1000-ен Гол на Ливърпул отбеляза под ръководството на мениджъра Юрген Клоп, чийто отбор ще бъде домакин на реванша следващата седмица на Анфийлд.

В добавеното време на първото полувреме Нунес позволи пас на Мак Алистър да отскочи в десния ъгъл на зоната преди стреля в далечната греда за своя втори път.

Нунес вкара в деветата минута на добавеното време в събота, за да спечели на Ливърпул победа с 1-0 срещу Нотингам Форест във Висшата лига.

В Прага, Ливърпул се нуждаеха само от няколко минути, за да продължат напред.

Мак Алистър прати Виндал в грешната посока в шестата минута, за да реализира дузпа, отсъдена след като аржентинецът беше повален в зоната от Асгер Сьоренсен.

Конър Брадли намали преднината до 3-1 със собствен гол гол минута, след като влезе като смяна в началото на второто полувреме. Луис Диас върна преднината от три гола седем минути по-късно.

Доминик Собошлай добави гол в добавеното време.

Следващата среща за Ливърпул е сеизмична среща на Анфийлд срещу Манчестър Сити в неделя.

В положителен знак за Червените, Мохамед Салах се завърна след контузия като резерва в 74-ата минута.

Лидерът в Бундеслигата Байер Леверкузен направи дълго пътуване до Баку и се нуждаеше от изравняване в добавеното време, за да завърши наравно 2-2 с Карабах и да удължи рекордната си серия на Германия без загуба до 35 мача във всички състезания този сезон.