Няма махмурлук за тези звезди на Далас, които се стремят към плейофите с рекордните 8 поредни победи
AP News | 2024-04-04 | 12:08:34

ДАЛАС (AP) — Треньорът на звездите на Далас Пийт ДеБоър влезе в този сезон малко притеснен от потенциалния ефект на махмурлука върху неговия отбор след дългата следсезонна серия, която завърши със загуба миналия май в шестия мач от финала на Западната конференция.

С оставащите шест мача преди плейофите да започнат отново, DeBoer се чувства доста добре за своя отбор.

Звездите спечелиха рекордните за франчайза осем поредни мача, Джейк Йотингер записа неуспешни мачове в последните два и са на върха в класирането на Западната конференция със 105 точки, една зад Ню Йорк Рейнджърс за най-много в НХЛ. Те играят най-добрия си хокей за сезона.

„Това е правилният момент“, каза ДеБоер, след като Звездите победиха Едмънтън с 5-0 в сряда вечерта. „Забравете победите и победната серия, харесвам детайлите в нашата игра. Харесва ми как играем в по-голямата си част, така че това е хубаво нещо. Всеки иска да прави това по това време на годината и победите са страничен продукт от това.“

Далас вече има седем голмайстора с 20 гола, а капитанът Джейми Бен е срамежлив да направи рекорд за франчайз осем след 19-ия си срещу Ойлърс. Уайът Джонстън, 20-годишният играч във втория си пълен сезон, стана първият играч на Старс с 30 този сезон, когато вкара, излизайки от наказателното поле, като част от техните четири гола за период от по-малко от седем минути през втория Период.

„Екипът е на наистина добро място“, каза Джонстън.

„Просто се опитваме да се съсредоточим върху малките навици, малките детайли, опитвайки се да се съсредоточим върху плейофите“, каза нападателят Радек Факса. „Имаме за какво да играем. Вече спечелихме място. Искаме да спечелим конференцията... така че имаме страхотно място за плейофите.”

Факса, част от тяхната четвърта линия, изведе Старс пред Едмънтън с гол само 2:08 в игра. Той също имаше две асистенции, за гол на Джонстън и когато Сам Стийл затвори резултата. Имаше 10 различни играчи на Далас, които събираха точки.

„Мисля, че нашата дълбочина ни носи“, каза DeBoer. „Беше преди 12 месеца и всички ни описваха като отбор от една линия.“

Миналата седмица Stars спечелиха трето поредно място след сезона, най-дългата им серия от пет поредни през плейофите през 2008 г. , когато също загубиха във финала на конференцията. Това беше и краят на участието им в плейофите 12 от първите им 14 сезона, след като се преместиха от Минесота в Далас през лятото на 1993 г. и включиха титлата им за Купа Стенли през 1999 г.

Далас миналата година загуби мач 6 на финала на Западната конференция у дома срещу Лас Вегас, който спечели Купа Стенли. Това беше след като Старс започнаха плейофите със серия от шест мача срещу Минесота и след това оцеляха в серия от седем мача срещу Сиатъл.

Що се отнася до тяхната серия от осем победи сега, имаше шест други пъти в историята на франчайза, когато Звездите са спечелили седем мача, без да удължат това.

Те се върнаха у дома срещу Едмънтън, след като всеки от предишните им четири мача беше на гости. Като цяло те спечелиха последните си седем мача навън и изиграха последните си мачове от редовния сезон далеч от дома срещу Чикаго и Колорадо този уикенд, преди да завършат с домакинство от четири мача.

Йотингер не е допускал гол в 7 1/2 периода, около 152 минути. Той спря 35 изстрела срещу отбор от Едмънтън, пълен с най-добри реализатори, които отбелязаха 0 за 4 в силовата игра.

„Страхотно е. Той ни дава много увереност и беше толкова добър през цялата година“, каза Джонстън за вратаря. „Чувствам се доста добре, когато го имаш отново там. И искам да кажа, че е доста трудно да губиш мачове, когато той не пуска никакви голове.”