Ню Йорк Рейнджърс се насочиха към нов удар. Сега те се борят за затваряне на Каролина
AP News | 2024-05-15 | 22:26:20

РАЛЕЙ, Северна Каролина (AP) — Ню Йорк Рейнджърс изглеждаха насочени към лесно преминаване през втория кръг на плейофите на НХЛ, когато бързо стигнаха до една победа на Carolina Hurricanes.

Вместо това, Hurricanes се завърнаха в поредицата и нараства натискът върху печелившия от Presidents' Trophy Rangers да затвори този.

След спечелването на първите три мача в серията най-добри от 7, Рейнджърс загубиха две поредни - последната дойде, когато допуснаха четири безотговорни гола в третия период, за да загубят Мач 5 в Медисън Скуеър Гардън. Това ги накара да се върнат в Роли за 6-ия мач в четвъртък, като Каролина има предимство на леда у дома и шанс да изравни серията.

„Мисля, че отхвърлянето на отбори е нещо (което), което знаете, че ще бъде бъде добра битка, ще бъде добър грайнд, защото те играят за живота си,” каза треньорът на Рейнджърс Питър Лавиолет пред репортери в Ню Йорк в сряда.

„За да стигнете до тази точка за четвъртата победа, наистина трябва да се уверите, че играта ви също е на ниво.“

Ню Йорк помита Вашингтон в кръг 1 и достига до 7 -0 в плейофите след три победи с един гол за началото на тази серия, като мачове 2 и 3 идват в продължение. Но Ураганите успешно отвърнаха на силовите си борби за победителя в Игра 4 и след това се взряха в пасив от 1-0 с предстояща елиминация с доминиращ завършек в понеделник.

Лавиолет каза, че Рейнджърс „знаят къде се намираме“, докато капитанът Джейкъб Труба – чийто гол с ръка в игра 5 беше единственият резултат на Ню Йорк – каза, че отборът е реагирал и преди на лоши излети.

„Имахме такъв, сега е време да му отговорим“, каза Труба в сряда.

В Роли тонът в съблекалнята на Каролина се различаваше малко от оценката на Лавиолет.

„Ситуацията не се е променила ни най-малко за нас,” каза топ центърът на Каролина Себастиан Ахо.

Треньорът на Ураганс Род Бринд'Амур звучеше твърде оптимистично, когато отборът изоставаше с 3-0, като каза, че Каролина играе добре в ключови области, че има нужда от подобрения, като същевременно се придържа до голяма степен към същия подход. След последните два мача неговият отбор предложи известно утвърждаване на това убеждение; Каролина изпреварва Ню Йорк за серията като цяло 16-15 и 12-9 при еднаква сила.

Всъщност, предимството на Рейнджърс е ясно в специалните отбори, където те имат четири резултата в силовата игра и два гола от къси играчи. Междувременно Ураганите са 1 към 20 (5%) в серията на силовата игра, след като се класираха на второ място в редовния сезон с 26,9%.

Но убийството от дузпа на Каролина, класирано на първо място в лигата в редовния сезон при 86,4%, се измъкна с осем поредни спирания, връщайки се към мач 3, като същевременно позволи 10 удара към вратата при тези шансове.

Каролина също имаше защитника Брет Пеше отново на леда за тренировката в сряда . Втората двойка защитник не е играл от мач 2 от серията от първия кръг срещу Ню Йорк Айлъндърс с контузия в долната част на тялото, чрез Brind'Amour продължава да звучи съмнително, че Пеше ще се върне в тази серия след известен първоначален оптимизъм от президента и генерален мениджър Дон Уодъл.

Все пак, победа на Каролина в четвъртък би поставила Ураганите в рамките на победа и да станат едва петият отбор от НХЛ, който печели серия от плейофи, след като изоставаха с 3-0.

„Все още губим с 3-2“, каза нападателят Сет Джарвис. „Все още сме в същата позиция, в която бяха последните два мача. Трябва да спечелим, за да продължим да играем.“

ОЙЛЪРС срещу КЕНЪКС, Равенство 2-2, 10 ч. EDT (TNT)

Едмънтън поведе с 2-0 в мач 4, но все пак победи Ванкувър с късен резултат на Евън Бушар, изравнявайки серията, докато разчиташе на резервен вратар. Това остави Ойлърс и Кенъкс на две много различни позиции при влизането в петия мач в четвъртък.

Ойлърс влезе с Калвин Пикард в мрежата за първия му старт след сезона, а 32-годишният играч отговори с 19 спасявания и пренасяне затваряне в третия период. Той замени Стюарт Скинър, който допусна четири гола при 15 удара в мач 3.

Това беше първото действие на Пикард от 18 април.

Треньорът на Ойлърс Крис Кноблаух не изключи оставайки с Пикард след игра 4, казвайки, че представянето му „ни позволява да имаме много доверие в него, ако направим това.“

Ванкувър разчита на 23-годишния Артур Силовс в мрежата, откакто Тачър Демко и дубльорът Кейси ДеСмит получиха контузии в долната част на тялото в кръг 1 срещу Нешвил.

Треньорът Рик Точет каза, че Силовс е „солиден“, след като завърши с 27 спасявания, но беше откровен за представянето на множество играчи, които той описа като „пътници“ в плейофния натиск.

“ Ние бяхме издръжлива група през цялата година, но имаме нужда от петима или шестима момчета, за да тръгнем тук,” каза Точет.