Нюкасъл победи Съндърланд с 3-0 във ФА Къп, за да сложи край на спада. Исак вкарва два гола
AP News | 2024-01-06 | 17:48:20

Нюкасъл избегна разочарование за ФА Къп, като победи местния съперник Съндърланд с 3-0 в третия кръг на емблематичното състезание с нокаут в събота.

Александър Исак отбеляза два гола на стадиона на Светлина, след като автоголът на Дан Балард даде преднина на Нюкасъл през първото полувреме.

Отборът на Еди Хоу влезе в мача, след като спечели само веднъж в последните си осем мача – спад, включващ отпадане от Шампионската лига и Купа на лигата. Дербито срещу втородивизионния Съндърланд се смяташе за трудна среща, но гостите спокойно се класираха за четвъртия кръг.

„Никога не съм се тревожил за равенството, винаги съм смятал, че е страхотно равенство – стига да го спечелим“, каза Хоу. „Справихме се добре със случая, бяхме смели с топката и бяхме много спокойни. Не позволихме на публиката да надделее и се справихме много добре с всичко през първото полувреме.“

Howe ще се надява победата да осигури платформа за преобръщане на сезона с отбора на 11 точки изоставане от първите четири и квалификация за Шампионската лига.

Пред плашещата публика на Съндърланд, Нюкасъл получи ранно предимство чрез автогол на Балард в 35-ата минута.

Исак удвои преднината в 46-ата – завършвайки от наказателното поле след асистенция на Мигел Алмирон – и завърши вкарването с дузпа в 90-ата.

Това беше първото дерби между отборите от 2016 г. и първият път, когато Нюкасъл побеждава Съндърланд от 2011 г.

„Мина много време, откакто не сме играли такъв тип игра“, каза защитникът на Нюкасъл Дан Бърн. „Ако можете да попитате феновете дали биха предпочели да продължат напред в Шампионската лига или да победят Съндърланд, мисля, че биха избрали да победят Съндърланд.“

ЛЕСТЪР НАПРЕДВА

Лестър, който спечели купата през 2021 г. победи Милуол с 3-2, за да премине към четвъртия кръг.

Шампионите на Висшата лига за 2016 г. се радват на впечатляващ сезон, след като миналата година изпаднаха от висшия дивизион. Отборът на Енцо Мареска изглежда ще бъде повишен, след като натрупа преднина от 10 точки на върха на втора дивизия и победата срещу Милуол беше неговата 24-та от 30 мача във всички състезания.

ГЕРОИ ИЗВЪН ЛИГАТА

Мейдстоун извън лигата може да мечтае за среща с един от гигантите на английския футбол, след като победи третодивизионния Стивънидж с 1-0.