О. Г. Анонуби, Паскал Сиакам помогнаха на Раптърс да се спуснат с поражението на Уизардс със 132-102
AP News | 2023-12-28 | 04:40:34

ВАШИНГТОН (АП) — О. Г. Анонуби вкара 26 точки, Паскал Сиакам имаше 22 точки и 11 асистенции, а Торонто Раптърс леко надминаха Вашингтон Уизардс 132-102 в сряда вечер.

Скоти Барнс имаше 20 точки и 12 борби за Раптърс, които прекъснаха серия от три мача и пет загуби на пътя, докато започнаха серия от девет от 10 на пътя.

Торонто стреля с 57,1% (52 от 91) от пода и 39,5% (15 от 38) от 3 точки, като записа най-голямата си разлика от победа този сезон и изпрати Уизърдс на второто им най-голямо поражение.

Кайл Кузма вкара 14 точки, докато игра с натъртено дясно бедро, а Джордан Пуул също имаше 14 за Вашингтон, който загуби третата си поредна загуба.

Кори Киспърт добави 13 точки от резервната скамейка за Уизардс, които паднаха до 5-25 – вторият най-лош старт от 30 мача в историята на франчайза.

Уизърдс допуснаха повече от 130 точки за 14-ти път и продължиха борбите си като най-лошите борби в лигата, изоставайки от Торонто с 53-34 на чашата.

Раптърс поеха контрола с 19-1 бягане, което се простираше през първата и втората четвърт. Преходното слагане на Ануноби от подаването на Гари Трент-младши даде първата преднина на Торонто с 1:48 преди края.

Крис Баучър го последва с 3, а Трент удари слагане, за да затвори четвъртината, и в крайна сметка Вашингтон остана 7:30 без гол от игра преди преходното забиване на Дени Авдия с 9:19 оставащо време във второто.

Преднината на Торонто се увеличи до 13 през второто тримесечие. На полувремето резултатът беше 59-50, след като Киспърт удари поразителен удар и Раптърс само увеличиха предимството си след почивката.

Раптърс: Посетете Бостън в петък.

Уизардс: домакин на Атланта в петък.