Обърн № 12 устоява на щата Мисисипи със 73-66, за да стигне до играта за титлата в турнира на SEC
AP News | 2024-03-16 | 21:56:49

НАШВИЛ, Тенеси (AP) — Дилън Кардуел отбеляза единствените си точки при последователни забивки в последните минути, докато Обърн № 12 държеше от деветия поставен Мисисипи Стейт със 73-66 в събота, за да достигне до мача за шампионата на турнира на Югоизточната конференция.

Тъй като първите трима поставени на SEC загубиха началните си петък за първи път в този турнир от 1983 г. насам, това остави широко отворен път за Auburn (26-7) да спечели събитието за първи път от 2019 г. Тигрите са в мача за титлата за пети път в историята на програмата.

Те ще играят или Texas A&M или Флорида, докато се опитват да спечелят третата титла на Обърн.

Чад Бейкър-Мазара поведе петте Тигъра с двуцифрен брой точки с 14 точки. Денвър Джоунс и Джейлин Уилямс добавиха по 13. Джони Брум и Тре Доналдсън имаха по 10.

Джош Хъбард вкара 17 от своите 20 точки през второто полувреме, опитвайки се да събере щат Мисисипи (21-13). Булдогс се прибират срамежливо от мача за шампионата, продължавайки сушата, започнала след последното им влизане през 2010 г.

D.J. Джефрис имаше 12 точки за Мисисипи Стейт, а Толу Смит II имаше 10.

Мисисипи Стейт беше дръпнал до 57-56 за седем поредни точки, когато Кардуел спечели единствените си кошове в играта. Първото му забиване дойде с 4:40 до края, след което той се заби отново с оставащи 4:08, преди да избяга пред феновете на Auburn, за да празнува с писък.

Това беше весела игра с двойни технически характеристики, раздадени не веднъж, а два пъти. Юношата на Auburn Johni Broome се нуждаеше от треньор, който да лекува носа му в един момент в началото на второто полувреме, когато Tigers водеха с 39-35.

Мисисипи Стейт поведе с 31-29, преди Уилямс да победи зумера, карайки към коша за полагане, изравнявайки резултата на 31 до полувремето, след като Обърн изоставаше с 12-4 рано. 3 на Брум в първата минута на второто полувреме изведе Тигрите напред, за да останат.

Мисисипи Щат: Булдогс доминираха на дъските с предимство 37-29. Но след 10-1 преимущество за точки от втори шанс до полувремето, те не реализираха тези борби през второто полувреме. Обърн ги превъзхождаше с 4-2 след полувремето. ... Булдогите също се нараниха на линията за наказателно хвърляне, достигайки 17 от 27 (63%).

Обърн: Брус Пърл се присъедини към Сони Смит като единствените треньори в историята на програмата, които са достигали мача за титлата няколко пъти. Смит записа 1-1 в гостуванията си през 1984 и '85. Тигрите също отидоха през 2000 г., а Пърл ги изведе до титлата през 2019 г.

Обърн победи Тексас A&M с 66-55 на 9 януари, но загуби на пътя на Флорида 81-65 на 10 февруари.