Охайо Стейт изуми номер 2 Пърдю със 73-69 в дебюта на временния треньор
AP News | 2024-02-18 | 22:56:05

КЪЛЪМБЪС, Охайо (AP) — Охайо Стейт изуми №2 Пърдю в неделя в дебюта си на временен треньор, печелейки със 73-69 ден след Комисията за подбор на турнира на NCAA избра Бойлърмейкърс като ранен фаворит да бъде номер 1 като семеен по време на March Madness.

Брус Торнтън отбеляза 22 точки, а Джеймисън Батъл добави 19 точки, за да помогне на щата Охайо (15-11, 5-10 Big Ten) извади разочарованието в първата игра на Джейк Диблър начело.

Крис Холтман беше уволнен в сряда след няколко разочароващи сезона. Обсадените Buckeyes бяха загубили девет от последните си единадесет мача.

Purdue (23-3, 12-3) беше предпочитан с 8 1/2 точки, според FanDuel Sportsbook.

Охайо Стейт игра енергично от самото начало, водеше с 35-30 на почивката и шест минути след второто полувреме водеше с 12.

Тъй като Бойлърмейкърс затваряха отсечката, изглеждаше само въпрос на време Зак Еди да поеме играта, но това не се случи.

Ланс Джоунс вкара тройка за Пърдю за да изравни резултата на 65 с 1:39 преди края. Но Батъл удари скок и след това, след 34 секунди до края, удари два наказателни удара, за да увеличи преднината на щата Охайо до 69-65.

Лесна забивка на Еди намали изоставането до две за 16 секунди наляво. След изтичане на времето Бойлърмейкърс фаулираха Торнтън, който отиде до линията и направи двата фаул удара, за да подпечата мача.

Edey завърши с 22 точки и 13 борби, 58-ият дабъл-дабъл в кариерата за звездата на Purdue.

Purdue спечели девет поредни победи и 16 от последните си 17. Последната му загуба беше на 9 януари.

ГОЛЯМА КАРТИНКА

Purdue: Boilermakers не можаха да се справят с Ohio State и бяха дерайлирани по пътя си към желания перфектен финал в редовния сезон на Big Ten.

Щат Охайо: Една тежка седмица завърши с хваление за Buckeyes, чиито фенове най-накрая имаха причина да щурмуват корта.

Purdue: Домакин на Rutgers в четвъртък вечер.

Щат Охайо: Посещение на Минесота в четвъртък вечер.