Ohtani постига 11-и хоумър, Buehler солидно в замяна, докато Dodgers побеждават Marlins с 6-3 за 4-та поредна победа
AP News | 2024-05-07 | 06:56:34

ЛОС АНДЖЕЛИС (AP) — Shohei Ohtani продължи своя прилив на сила с четвъртия си хоумрън в три мача и Лос Анджелис Доджърс победи Маями Марлинс с 6-3 в понеделник вечерта в първия старт на Уокър Бюлер от почти две години.

Охтани стана първият играч от голямата лига, който достигна 11 Хоумърс този сезон, когато разби бърза топка от Родери Муньос ( 1-1) и го прати на 441 фута в мрежата на централното поле за удар от два ръна в първия ининг, който изравни резултата 2-all.

Това е осмият път в кариерата на Охтани домакинства в три поредни мача и за четвърти път той отбеляза четири удара в период от три мача.

Два хвърляния след хоумъра на Ohtani, Фреди Фрийман го последва със соло удар в ляво-център, за първи път Доджърс се завърнаха един след друг този сезон.

Джеймс Аутман и Теоскар Ернандес също стигнаха дълбоко, когато Доджърс спечелиха четвъртата си поредна победа.

Ник Гордън записа домакинство, когато Marlins загубиха за трети път в четири мача по време на пътуването си до Западния бряг.

Buehler направи четири ининга, допусна три ръна и шест попадения с четири удара. Той хвърли 77 удара, включително 49 удара.

Мениджърът на Доджърс Дейв Робъртс каза преди мача, че броят на подаванията на десничаря ще бъде някъде от 80 до 85.

Райън Ярброу (3-1) последва Бюлер с три ининга на топка с един удар, а Алекс Весия направи деветото за първото си спасяване.

Бюлер показа малко нерви в началото, когато първите двама удари достигнаха база и Marlins вкараха два пъти в първия на RBI сингъл от Bryan De La Cruz и Jesús Sánchez. Водещият хоумър на Ник Гордън във втория изравни всичко 3, преди Бюлер да се успокои.

Гавин Лукс поведе втория с разходка, преди Outman да се насочи към десния център, за да изведе Доджърс с 5-3.

Соло ударът на Ернандес в третия отбеляза втория път в три мача на Доджърс удари поне четири хоумъра.

ТРЕНЬОРСКА СТАЯ

Marlins: INF Джейк Бъргър беше активиран, след като пропусна 20 мача поради разтежение на левия интеркостален мускул. INF Джона Брайд беше избран за Triple-A Jacksonville.

Доджърс: RHP Джо Кели беше включен в списъка с контузени с разтежение на дясното задно рамо. ... ОТ Джейсън Хейуърд (стягане в долната част на гърба) тренира с буталки, но това няма да бъде решено поне до четвъртък, когато той може да започне рехабилитация.

Маями RHP Едуард Кабрера (1-1, 6.05 ERA) се изправя срещу RHP Йошинобу Ямамото (3-1, 2.91) в средната игра на серията.