Оклахома номер 12 се върна след първата загуба за сезона, победи Централен Арканзас с 88-72
AP News | 2023-12-29 | 04:40:19

НОРМАН, Оклахома (AP) — Хавиан Макколъм вкара 23 точки, а Отега Оуе добави 16, докато номер 12 Оклахома се върна от първата си загуба за сезона с победа с 88-72 над Централен Арканзас в четвъртък вечерта.

Сам Годуин вкара 14 точки, а Джейлон Мур имаше 12 точки и девет борби за Соунърс (11-1), които се върнаха в игра за първи път след загубата с 81-69 от тогавашния номер. 11 Северна Каролина на 20 декември.

Оклахома изигра най-лошия си мач за сезона срещу Тар Хийлс, след като се изкачи до номер 7 в анкетата на Асошиейтед прес Топ 25, записвайки най-ниските за сезона 40,4% и ангажирайки рекордните за сезона 18 оборота.

Сунърс пропуснаха пет от първите си седем удара срещу Централен Арканзас (3-11) и изоставаха с 12-8 след пет минути. Но OU намери своята стрелба след това и водеше с 50-42 на полувремето със силата на 19 точки на Макколъм, който отправи 4 от 5 удара отвъд дъгата.

Оклахома направи серия 15-2, за да увеличи преднината си до 71-55 11 минути преди края. Мечките се събраха, като отбелязаха следващите 11 точки и се приближиха до 71-66.

Сунърс стегнаха защитата си и затвориха мача с резултат 16-6. Оклахома стреля с 52% от игра и направи 10 от 22 стрелби за тройки (45%).

Йоханес Кирсипуу вкара 16 точки, за да поведе четирима играчи с двуцифрен резултат за Централен Арканзас, който стреля с 47% от игра .

Преди мача OU почете минута мълчание за бившата звезда на два спорта Райън Майнър. Играчите носеха тениски за стрелба с името на Майнор и номер 12 на гърба по време на загрявките.

49-годишният Майнър почина от рак на 22 декември. Той хвърляше и играеше на първа база и помогна на Sooners да спечелят национална титла по бейзбол през 1994 г. и бе обявен за Играч на годината от Голямата осмица през 1995 г. в баскетбола корт.

Централен Арканзас: Игра с Мисури в събота в Колумбия.

Оклахома: Домакин на Монмут в неделя.