Оклахома оглавява номер 2 Канзас Стейт 66-63, прекратявайки поредицата от 14 победи на Wildcats
AP News | 2024-02-01 | 04:24:19

НОРМАН, Оклахома (AP) — Скайлър Ван вкара 21 точки, за да помогне на Оклахома да победи №2 Канзас Стейт с 66-63 в сряда вечерта и поредицата от 14 победи на Wildcats.

Лекси Кийс и Обри Джоунс добавиха по 10 точки за Оклахома (14-6, 8-1 Big 12), която надмина Wildcats с 15-10 в последната четвърт, въпреки че Sooners бяха проведени без гол от игра за крайните 3:04 в мача.

Мачът беше равен при 59 с 4:09 оставащи, преди Ван да отбележи последователни кошове. Последният й беше финалът на Sooners в играта.

Нито един отбор не вкара повече, докато Сахара Уилямс не направи втория от два наказателни удара след 39 секунди до края.

След това Брайли Глен отбеляза, за да изведе Канзас Стейт в рамките на 64-61 28 секунди преди края. След като Кийс удари един от двата удара от фаул линията, Серена Съндел вкара кош за 8 секунди до края, за да направи резултата 65-63.

След това Nevaeh Tot беше фаулиран и отбеляза само едно наказателно хвърляне, давайки още един шанс на Wildcats. Sundell’s 3 точно преди зумерът да изгасне.

Гизела Санчес вкара 18 точки, а Съндел добави 15 точки и 10 борби за Дивите котки (21-2, 10-1), които искаха да поставят училищен рекорд за последователни победи в конферентна игра.

Единствената друга загуба на Канзас Стейт този сезон дойде срещу тогавашния номер. 5 Айова на 26 ноември.

Дивите котки отбелязаха първите седем точки в мача – пет от Санчес – и водеха с 16-14 след една четвърт. Оклахома взе първата си преднина с тройка на Кийс в началото на втората и я увеличи до 19-16 след пас на Сахара Уилямс. Мачът беше равен 33 - всичко на полувремето.

Канзас Стейт: Дивите котки загубиха за първи път от четири мача без контузената американка Айока Лий, която не t игра от 13 януари. Нейните съотборници са се забавили, като седем играчи имат средно поне по шест точки.

Оклахома: Sooners спечелиха за първи път от 20 години срещу отбори, класирани в първите два, подобрявайки се до 2-31 за всички времена. Единствената друга победа дойде срещу номер 2 Тексас на 13 март 2004 г. в мача за шампионата Big 12.

Щат Канзас: Посещение на Тексас номер 12 в неделя.

Оклахома: Посещение на Щат Оклахома в събота.

___ Получавайте сигнали и актуализации за топ 25 на баскетбола на AP през целия сезон. Регистрирайте се тук ___ AP женски колежански баскетбол: https://apnews.com/hub/ap-top-25-womens-college-basketball-poll и https://apnews.com/hub/womens-college-basketball