Окпосо и Робинсън имат по един гол и 2 асистенции, когато Сейбърс победиха Койотс с 5-2
AP News | 2023-12-12 | 04:56:18

БЪФАЛО, Ню Йорк (AP) — Кайл Окпосо и Ерик Робинсън отбелязаха по един гол и две асистенции, когато Бъфало Сейбърс победиха Аризона Койотс 5-2 в понеделник вечер.

Джей Джей Петерка, Пейтън Кребс и Расмус Далин също вкараха, а Конър Клифтън направи две асистенции, за да помогне на Сейбърс за втората им победа в три мача. Девън Леви направи 21 спасявания.

Майкъл Кеселринг и Майкъл Карконе отбелязаха, а Карел Веймелка спря 33 изстрела в първия си старт от 22 ноември за Койотите, които загубиха три поредни след поредица от пет победи .

Сейбърс поведоха с 1-0 в 2:25 на първия период, когато Окпосо погреба рикошет от удар на Робинсън покрай Веймелка за петия си гол.

Кеселринг изравни за Койотс в 3:01 на секундата, когато получи пас от Логан Кули и победи Леви за първия си гол в НХЛ.

Робинсън, придобит от Кълъмбъс миналата сряда, вкара първия си гол със Сейбърс в 6:14 на средния период, за да направи резултата 2-1.

Кребс направи мач с два гола на 10 :52, когато хвърли шайбата покрай Веймелка след отдаване и тръгване с Окпосо.

Петерка направи 4-1 при 4:54 оставащи във втората с 12-ата си, когато отклони шайбата от Веймелка подложка за крака.

14-ият удар на Карконе дойде без ръка при 7:13 до края на третия период и намали преднината на Сейбърс до 4-2. Голът на Далин от празната врата при 1:05 за игра допринесе за резултата.

Нападателят на Сейбърс Алекс Тух се завърна на тренировка в понеделник сутринта и вероятно ще се върне в състава тази седмица. Туч е извън състава, откакто получи контузия в долната част на тялото на 3 декември срещу Нашвил.

Защитителят на Койотс Шон Дурзи не игра и е посочен като ден за ден поради долната част на тялото контузия.

Койотс: В Питсбърг във вторник вечерта, за да приключи пътуването от три мача.

Сейбърс: В Колорадо в сряда вечер, за да открие пътуване с три мача.