Орегон победи номер 6 Аризона с 67-59, за да сложи край на господството на турнира Pac-12 на Wildcats
AP News | 2024-03-16 | 04:48:48

ЛАС ВЕГАС (AP) — Джаксън Шелстад отбеляза 21 точки, Джърмейн Куиснард имаше 20 и Орегон затвори №6 Аризона за Победа с 67-59 в петък вечер на полуфиналите на турнирите Pac-12.

Четвъртите поставени Дъкс (22-11) ще играят срещу номер 22 Вашингтон Стейт или Колорадо в съботния мач за шампионата.

Аризона (25-8) ще научи своето семе и дестинация в турнира NCAA в неделя. Wildcats, които бяха фаворити с 11 1/2 точки според FanDuel Sportsbook, се опитваха да станат първият отбор, спечелил три победи като шампиони на Pac-12, след като спечелиха четири поредни победи през 1988-90 и 2002 г. Нямаше конферентни турнири между 1991-2001.

Н'Фали Данте имаше 14 точки и 10 борби за Орегон, преодолявайки трудна ранна есен.

Оумар Бало имаше 14 точки и 12 борби за първия поставен Аризона. Това беше неговият 18-и дабъл-дабъл този сезон.

Пеле Ларсон добави 11 точки, но играчът на годината на Pac-12 Кейлъб Лав беше задържан на шест точки при стрелба 2 от 11.

T-Mobile Arena е наречен McKale North за феновете на Аризона, но Wildcats претърпяха първата си турнирна загуба от три сезона под ръководството на треньор Томи Лойд. Те са 7-1 в конферентния турнир и 10-2 под ръководството на Лойд в Лас Вегас. Другата загуба на Вегас също се случи през този сезон, 96-95 двойно продължение срещу тогавашния номер. 14 Флорида Атлантик през декември.

Орегон заплаши да избяга през второто полувреме, като поведе с 61-48, преди Аризона да отвърне с поредица от девет точки. Четири точки дойдоха при едно притежание — блокиращ фаул и технически удар на резервната скамейка на Патиците, протестиращ срещу обаждането.

Но ралито на Аризона се провали оттам.

Дивите котки изглеждаха на ръба да отворят мача през първото полувреме, като направиха серия от 11 точки, за да поведат с 27-13 с 6: 52 остават. Те отново не отбелязаха кош до 3:01 часа на второто полувреме – участък от 9 минути, 53 секунди. Аризона също имаше 5:52 без кош през второто полувреме.

Орегон почти загуби центъра Данте, двукратен играч от първия отбор на всички конференции, поради очевидна контузия на гърба само 1:02 след началото на мача. Той падна върху Бало, преди големият мъж от Аризона да се натопи за първите точки на Wildcats. Данте, който пропусна 14 мача този сезон заради контузии, получи помощ в съблекалнята. Той се завърна при оставащо 7:41 през първото полувреме.