Орландо Меджик се забърка в 3 мача със 118-88 победа над Мемфис Гризлис
AP News | 2024-03-31 | 03:48:34

ОРЛАНДО, Флорида (AP) — Уендъл Картър младши имаше 15 точки и 13 борби, Джейлън Съгс и Коул Антъни добавиха по 15 точки и Орландо Меджик прекъсна поредица от три загуби с победа със 118-88 срещу Мемфис Гризлис в събота вечерта.

Ден след като допусна две късни загуби и се обвини за загубата от Лос Анджелис Клипърс, Паоло Банчеро отседна четвъртата четвърт и завърши с 13 точки, девет борби и седем асистенции.

Джордан Гудуин поведе Гризлис с 16 точки и 11 борби. Брандън Кларк добави 13 точки за 20 минути във втория си мач след контузия на Ахил.

Победата премести Меджик мач и половина зад Ню Йорк в надпреварата за четвъртото място в плейофите на Източната конференция. С осем оставащи мача от редовния сезон Меджик са на пето място, с 1 1/2 пред Индиана и 2 1/2 пред Маями. Техните 43 победи са най-много за франчайза от 2010-11 г.

Джо Ингълс вкара три тройки по време на серия от 15-0 на Меджик през първата четвърт, а Антъни и Маркел Фулц вкараха тройки във втора четвърт, което даде преднина на Орландо с 43-15.

Гризлис, които влязоха в играта последни в НБА по вкарване (101,6 точки на мач), процент голове от игра (43,6) и процент за 3 точки (34,7), стреляха 26,2% през първото полувреме и 36% за игра.

Дезмънд Бейн (болки в гърба) и Санти Алдама (болест) бяха добавени към дългия списък с играчи, отстранени поради контузии за Гризлис, които загубиха седем от осем.

Джонатан Айзък и Гари Харис го направиха няма да играя за Орландо поради „поддържане на контузия“.

Гризлис: Посещение на Детройт в понеделник.

Маджик: Домакин на Портланд в понеделник.