Oshie вкарва победен гол на празна врата, докато Capitals правят плейофи, побеждавайки Flyers
AP News | 2024-04-17 | 03:56:19

ФИЛАДЕЛФИЯ (AP) — T.J. Оши вкара гол на празна врата в рядката ситуация отбор да издърпа вратаря си при равен мач и Вашингтон Кепитълс са в плейофите, след като победиха Филаделфия Флайърс с 2-1 във вторник вечер.

Треньор на Флайърс Джон Торторела привлече вратаря Самуел Ерсон за допълнителен нападател, защото отборът му трябваше да спечели в редовното време, за да запази надеждите си живи. Резултатът позволи на Столичани да се класират и да елиминират Питсбърг Пингуинс — съперници и на двата отбора, завършващи редовния сезон във Филаделфия — по невероятен начин с гол на Оши точно 3 минути преди края.

Сюрреалистичната сцена се разигра след като Флайърс и Кепитълс загубиха голяма част от третия период 5 на 5 - и може би минута след като Детройт отиде до продължения в Монреал, елиминирайки Филаделфия. Торторела може би не знаеше, че отборът му няма шанс да спечели, когато изпрати Ерсон на пейката и отвори мрежата за Оши.

Вашингтон ще се изправи срещу спечелилия Трофея на президента Ню Йорк Рейнджърс в първия кръг, който започва този уикенд, завръщайки се в плейофите след едногодишно отсъствие, сложило край на осемгодишната им серия.

Неотдавнашна поредица от шест загубени мача изглеждаше, че понижи шансовете на Caps, но освен по-силната игра на вратаря Чарли Линдгрен, те се запазиха в надпреварата. Линдгрен изглеждаше несигурен на моменти срещу Флайърс, като даде няколко големи борби, но направи спасяванията, общо 27, когато те имаха значение във втория му старт за толкова дни и 48-и за сезона – определено най-многото, което е играл в своя Кариера в НХЛ.

Алекс Овечкин осигури по-ранната атака, вкарвайки своя 31-ви гол за сезона и 853-ти в кариерата си след отклоняване на удара на Дилън Макилрат в края на първия мач, за да върне 42 назад и счупи рекорда на Уейн Грецки. Единственият гол, който Линдгрен допусна, беше подобно пренасочване от ветеран защитник Ерик Джонсън, придобиване в краен срок за търговия от Филаделфия, неизвестен с умението си да отбелязва голове.

Флайърс: Може да посочи своите собствен пропуск от седем мача в края на сезона като причина да не стигнат до плейофите предсрочно за тяхното възстановяване.

Столици: Играйте мач 1 срещу Рейнджърс в Медисън Скуеър Гардън или събота, или неделя.