Ошоала вкара първия гол на Бей ФК при победата с 1-0 при откриването на сезона над Ейнджъл Сити
AP News | 2024-03-18 | 04:32:34

Асисат Ошоала вкара първия гол в историята на Бей ФК, докато отборът за разширяване на Националната футболна лига за жени откри сезона с победа с 1-0 над Ейнджъл Сити в неделя.

В 17-ата минута Тес Боаде от Бей ФК взе подаване нагоре в полето и намери Ошоала в наказателното поле. Ошоала вкара гол в горния десен ъгъл с първото си докосване.

„Кариерата ми винаги е била да правя история и съм много щастлив да бъда част от историята на този клуб“, каза Ошоала за гол.

Бей ФК придоби Ошоала от Барселона извън сезона. Нигерийският нападател е избиран за играч на годината в Африка шест пъти и е първият африканец, номиниран за Златната топка през 2022 г. Тя е и първият нигериец, отбелязал гол на три световни първенства за жени.

Angel City отговори добре пред разпродадената домакинска публика на BMO Stadium в Лос Анджелис, но непрекъснато беше разглезен от вратаря на Bay FC Lysianne Proulx, който направи осем спасявания, за да спечели шатаут в своя дебют в NWSL.

Единственият удар, който прехвърли Проулкс, беше изчистен от линията от защитника Каприс Дидаско в 91-та минута.

Bay FC, съоснован от бившите играчи на националния отбор Бранди Частейн, Али Вагнер, Даниел Слатън и Лесли Осборн, беше обявен за 14-ия отбор на NWSL миналата година. Юта Роялс също се присъедини към лигата този сезон.

В по-ранния мач в неделя голът на Бетани Балсър в третата минута беше всичко, от което Сиатъл Рейн се нуждаеше за победа с 1-0 у дома срещу Вашингтон Спирит.

The Reign спечели дузпата в първото разиграване на мача, когато Balcer изстреля дългата топка от начален удар зад нея, намирайки пронизващ Jordyn Huitema, който беше повален в наказателното поле. Balcer накара вратаря на Spirit Обри Кингсбъри да се хвърли надясно и хладнокръвно насочи своя наказателен удар в левия ъгъл, давайки преднина на Сиатъл.

Изравнителният гол на Spirit в 69-та минута беше върнат след преглед на видео, като вратар на Reign Клаудия Дики беше фаулирана при ъглов удар.

Към края на мача Духът остана с 10 играчи, тъй като прегледът на видеото установи, че Кингсбъри прибра топка точно извън своето поле и получи червена карта.