Osobor отбелязва 31 точки, за да поведе No. 17 Юта Стейт пред Сан Хосе Стейт 82-61
AP News | 2024-01-31 | 06:16:52

ЛОГАН, Юта (AP) — Страхотният Osobor отбеляза 31 точки, за да изведе No. 17 Юта State до победа с 82-61 над Щат Сан Хосе във вторник вечерта.

Особор имаше своя трети мач с 30 точки за сезона, за да помогне на Агис (19-2, 7-1 Маунтин Уест) да спечелят третия си пореден мач. Иън Мартинес се отчете с 16 точки, а Дариус Браун II добави 11 точки и 10 борби.

Юта Стейт стреля 60% от полето и надскочи Спартанс с 39-25.

MJ Amey поведе Сан Хосе Стейт с 14 точки, а Алваро Карденас имаше 11. Спартанците (8-13, 1-7) вкараха 15 точки след 14 принудителни загуби, но стреляха само 39% от пода.

Сан Хосе Стейт се възползва от известна небрежност на Юта Стейт и овладя преднина от 15-10, след като отбеляза осем точки от пет ранни загуби. Ейми отчете три от първите пет коша на Спартанс.

Юта Стейт изтри пасива и скочи в преднината в края на първото полувреме, докато Сан Хосе Стейт претърпя студена магия в нападение. Спартанците направиха един кош в продължение на 5 1/2 минути. Osobor нямаше проблеми с намирането на ритъм от другата страна. Той отбеляза серия от 10-2 с последователни кошове, които дадоха преднина на Агис от 35-26.

Особор продължи оттам, откъдето спря през второто полувреме и вкара три от първите пет на Юта Стейт кошове след полувремето. Когато младшият нападател отиде до ръба, Aggies използваха серия от 12-0, за да увеличат преднината си до 53-36.

Osobor направи 9 за 15 от полето и 13 от 19 на фаул линията. Той отчете всички опити за наказателни удари на Юта Стейт, докато Джош Удудже направи чифт при 2:52 преди края.

Сан Хосе Стейт загуби от противник Маунтин Уест с двуцифрен резултат за трети пореден мач и затвори януари с една победа в осем мача.

Юта Стейт спечели 31 поредни домакински мача срещу Сан Хосе Стейт от 1982 г. насам. Агис загубиха само три пъти в последните 40 срещи.

Сан Хосе Стейт гостува на Невада в петък.

Щатът Юта гостува в щата Сан Диего в събота.