Остава още един шанс да спечели 3-та поредна титла на NFC South, 4-то поредно място в плейофите
AP News | 2024-01-03 | 03:16:35

ТАМПА, Флорида (AP) — Няма повече място за грешки в кандидатурата на Тампа Бей за четвърто поредно участие в плейофите.

Спечелете финала на редовния сезон в неделя при последната Каролина и Buccaneers влизат като шампиони на NFC South.

Загубят и отпадат.

„При всички необходими средства трябва да се появим“, каза треньорът Тод Боулс.

„Всичко, от което се нуждаем, е шанс да влезем“, повтори куотърбекът Бейкър Мейфийлд, „и все още седим там, където трябва да бъдем.“

Въпреки че победата над Пантерите, за да спечели това, което би била рекордна за франчайза титла в трета поредна дивизия, може да не изглежда обезсърчително предизвикателство, Бъкс (8-8) не се представиха достатъчно последователно през този сезон, за да могат да се направят каквито и да било заключения за това как са може да играе тази седмица.

С коефициент 2-14, Каролина има най-лошия рекорд в NFL и идва след загуба с 26-0 от Джаксънвил Джагуарс.

Но Bucs са искат да се възстановят от собствения си злорад, след като пропиляха възможност да спечелят титлата в дивизията в апатична загуба с 23-13 от Ню Орлиънс Сейнтс.

„Много разочароващо. Сякаш не знаехме какъв е залогът“, каза защитникът Лавонте Дейвид. „Излязохме много равно и от двете страни на топката.“

Мейфийлд хвърли чифт прихващания и Букс също се провали два пъти, за да загуби битката за обрат с 4-0. В нападение, те останаха без резултат до четвъртата четвърт. В защита те се бореха да спрат светците в критични ситуации, докато изоставаха с 20-0.

Ню Орлиънс (8-8) се изкачи до равенство с Тампа Бей за лидерството в дивизията. Ако Bucs загубят от Panthers, тогава победителят от финала на Saints-Atlanta Falcons в неделя ще спечели NFC South и ще бъде домакин на плейофен мач следващия уикенд.

„Нашето нещо е, че не можем да победим себе си. Не ни интересува дали са били 14-2. В NFL всеки може да победи всеки през дадена седмица, а мачовете в дивизията винаги са трудни,” каза Боулс.

„Трябва да играем нашата игра, да правим по-малко грешки и тогава ще се тревожим за съперника в неделя“, добави треньорът. „Ако успеем да направим това, ще имаме шанс да спечелим.“

КАКВО РАБОТИ

Излизайки от дрънкането, което изиграха срещу Светците, е трудно да се идентифицира нещо, което работи. Нападението беше изключено до средата на четвъртата четвърт. Защитата допринесе за дефицит от 17 точки на полувремето, като позволи на Ню Орлиънс да реализира шест от девет трети дауна през първите две четвърти. Дори обикновено превъзходният залагащ Джейк Камарда се бореше с няколко лоши ритника.

КАКВО СЕ НУЖДАЕ ОТ ПОМОЩ

Устремът към паса остава непостоянен. Bucs имаха един чувал срещу Saints и това се случи при игра, в която Derek Carr излезе извън границите. Защитата завърши без удари на куотърбек.

ЗАПАСИ СЕ

С екипите, които правят всичко по силите си, за да се опитат да забавят Майк Еванс и Крис Годуин, новобранецът WR Трей Палмър се превръща в надеждна опция за Мейфийлд. Той имаше четири приема за 84 ярда и тъчдаун срещу Ню Орлиънс, като повиши общия си брой за сезона до 37 хващания за 375 ярда и три TD. нещата вървяха зле срещу светците, широко отворен Палмър улови дълбок пас, преди да се спъне - и не само да падне, но и да се обърка - при печалба от 54 ярда на Ню Орлиънс 21. Saints CB Isaac Yiadom се възстанови.

< h2>ТРАВМИ

Мейфийлд получи тежък удар в ребрата, след като пусна пас при опит за реализация от 2 точки при оставащо 1:37 срещу Светците. Боулс каза, че докато куотърбекът е болен, той трябва да е добре да играе срещу Пантерите. LB Shaquil Barrett (слабини) и CB Carlton Davis (сътресение) не бяха активни срещу New Orleans. Състоянието им ще бъде определено по-късно през седмицата.

„Те се движат в правилната посока“, каза Боулс за Барет и Дейвис. „След като ги видя в сряда, ще се почувствам по-добре.“

КЛЮЧОВ НОМЕР

3907. При хвърляне за 309 ярда и две TD срещу Светците, Мейфийлд установи нови най-добри резултати в кариерата си за един сезон за пасове (3907) и пасове за тъчдаун (28).

СЛЕДВАЩИ СТЪПКИ

Победа в Каролина не само ще даде на Bucs третата им поредна титла в дивизията, но ще гарантира и домакински плейофен мач следващата седмица.