Освирквания от домакински фенове, когато Борусия Дортмунд падна до първата си загуба за 2024 г.
AP News | 2024-02-25 | 21:16:19

БЕРЛИН (АП) — Емре Джан отбеляза гол с глава в негова милост в добавеното време, докато Борусия Дортмунд падна до първото си поражение за 2024 г. с 3 -2 загуба у дома от Хофенхайм в Бундеслигата в неделя.

Това предизвика хор от освирквания от някои фенове на Дортмунд след пълното време.

Максимилиан Байер отбеляза два гола за гостите отзад и сложи край на серия от осем игри без победа.

Дортмунд остана четвърти — на последното място, което гарантира класиране в Шампионската лига — с Лайпциг на точка зад.

Ихлас Бебу шокира Дортмунд във втората минута след колебливо начало на защитниците Кан и Нико Шлотербек. Бебу се нахвърли върху топката между тях и вкара от труден ъгъл.

Но домакините не се паникьосаха. Марко Ройс накара Дониел Мален да изравни в 21-ата, четири минути преди да изпрати пряк свободен удар за Шлотербек, за да постигне втория гол на Дортмунд.

Хофенхайм изравни чрез Байер при контраатака в 61-ата, три минути преди това той грабна втория си гол и предизвика първия хор от освирквания.

Апелациите на Дортмунд за дузпа, когато ударът на Марсел Сабицер беше блокиран от ръката на Флориан Грилич, бяха отхвърлени след проверка на ВАР и Кан пропусна най-добрия шанс за изравняване в добавеното време.

По-рано феновете на „Ultra“ на Дортмунд отпразнуваха решението на германската футболна лига в средата на седмицата да се откаже от спорния си план за споделяне на бъдещите приходи от медийни права на клубовете с външен инвеститор срещу предварително плащане. Банерът на феновете гласеше: „Игра, сет и мач – победителят е футболът.“

Имаше подобен протест във Франкфурт по-рано, когато феновете на Айнтрахт Франкфурт се насочиха към подкрепяния от Фолксваген Волфсбург заради 50-те години на германския футбол 1 правило срещу външни инвеститори.

Мачът завърши 2-2, като Омар Мармуш отбеляза изравнителния гол за Франкфурт в добавеното време.

Фрайбург гостува на Аугсбург по-късно в неделя.