Оуенс, Пресли помагат на № 22 Оклахома Стейт победи Тексас A&M с 31-23 в Тексас Боул
AP News | 2023-12-28 | 08:08:50

ХЮСТЪН (AP) — Рашод Оуенс постигна рекорд в кариерата си от 164 ярда при получаване с два тъчдауна, а Бренан Пресли изравни училищен рекорд с 16 приема и получи 152 ярда при победата с 31-23 на номер 22 на Оклахома Стейт над Texas A&M в Texas Bowl в сряда вечерта.

Оли Гордън II, носителят на наградата Doak Walker, добави 118 ярда, бързайки към завърши сезона с 2062 ярда в атака и помогне на Оклахома Стейт (10-4) да достигне двуцифрен брой победи за втори път от три сезона, след като завърши 12-2 през 2021 г. Алън Боуман имаше 402 ярда пасове с два тъчдауна и две прихващания.

Оклахома Стейт водеше с 18 на полувремето, но гол от 51 ярда на Ранди Бонд доведе Аги до 31-23 около пет минути преди края. Каубоите пропуснаха гол от 47 ярда 17 секунди до края и Агис (7-6) имаха нов шанс да отбележат. Но пасът на Марсел Рийд беше пресечен близо до крайната зона от Кендал Даниелс в последната игра на мача.

Джейлън Хендерсън започна като куотърбек за Аджис, но напусна, след като се контузи при първата игра. Краката му бяха повдигнати изпод него, когато беше нападнат след къс пас.

Рийд, първокурсник, който беше хвърлил само три подавания през целия сезон, пое и хвърли 361 ярда с прихващане.

Тексас A&M нае бившия треньор на Дюк Майк Елко в края на миналия месец, за да замени Джимбо Фишър, който беше уволнен след два оставащи мача от редовния сезон. Но той не беше треньор на Aggies в сряда вечерта, като временният треньор Илайджа Робинсън се занимаваше с играта на купата, преди да напусне, за да стане координатор на защитата в Сиракуза.

Елко обаче беше в сградата и направи кратко интервю за телевизионно предаване през първото полувреме.

Aggies играеха с малко играчи, след като повече от дузина играчи влязоха в портала за трансфери и още няколко, включително звездата Ainias Smith, бяха аут с контузии.

Пропускът на Боуман беше пресечен от Далтън Брукс при първото натискане на второто полувреме. Aggies осребриха грешката, когато Даниелс вкара при бягане от 2 ярда, за да го намали до 24-13.

Второто улавяне на тъчдаун от Оуенс дойде при грабване от 18 ярда по-късно през третата четвърт, която направи 31-13.

Рийд пробяга 20 ярда за тъчдаун при следващото шофиране на A&M, за да вкара Aggies в рамките на 31-20.

A&M караха в началото на четвъртата четвърт, когато Амари Даниелс загуби удар на линията от 1 ярд след прием от 34 ярда в началото на четвъртата четвърт.

Но Каубоите си върнаха няколко разигравания по-късно, когато пасът на Боуман беше пресечен от Сам Матюс.

Играта беше изравнена след ранни голове от полето и на двата отбора, когато Оуенс грабна прием за тъчдаун от 13 ярда в края на първия, за да поведе Оклахома Стейт с 10-3.

Агис направиха още един гол от игра преди това Gunnar Gundy претърпя 10 ярда за тъчдаун, който доведе до 17-6 с около 9 1/2 минути оставащи във втория. Този резултат беше установен, когато приемникът Пресли хвърли пас от 34 ярда към Оуенс.

Оклахома Стейт направи 24-6, когато Гордън вкара с бягане от 1 ярд точно преди полувремето.

ИЗВОД

Тексас A&M: Aggies сега започват ерата Elko, където той ще се опита да им помогне да се борят за национална титла, след като Фишър не успя дори да ги доведе до шампионат на SEC West в шест разочароващи сезона .

Оклахома Стейт: Нападението трябва да е в добра форма през 2024 г., като Гордън наскоро каза, че ще се завърне следващия сезон, след като е обмислил да проучи възможностите за трансфер.