Овечкин и Макмайкъл отбелязват по два гола, докато Кепитълс нанасят поражение на Дяволите с 6-2
AP News | 2024-02-21 | 04:56:32

ВАШИНГТОН (АП) — Алекс Овечкин и Конър Макмайкъл отбелязват по два гола, а Вашингтон Кепитълс победи Ню Джърси Девълс с 6-2, увеличавайки малките си шансове за плейофи и нанасяйки тежък удар на съперниците си от дивизията в тяхното преследване.

Головете на Овечкин му дават 838 в кариерата му в НХЛ. Той има 16 през този сезон, като осем от тях дойдоха през последните осем мача, за да подновят разговорите, че е счупил рекорда на Уейн Грецки.

Чарли Линдгрен също направи 37 спасявания, а Дилън Строум и Майкъл Сгарбоса вкараха при победата на Вашингтон втори пореден мач.

Офанзивният изблик на Вашингтон дойде в лош момент за Дяволите, които остават на четири точки назад от второто и последно място с уайлд кард в Източната конференция и изостават от третото място Филаделфия с пет точки. След като загубиха 11 от последните си 18 мача, им остават 27 в редовния сезон, за да се завърнат в плейофите.

Кепиталс останаха в надпреварата поне още един ден. Те изостават с две точки от Ню Джърси, но имат брутален предстоящ график, като четири от следващите им пет опонента са в позиция за плейофи и може да се наложи да изиграят част или целия този период без ценния център Ник Дауд, който напусна след първия период поради нараняване на горната част на тялото.

Те обаче ще спечелят победата, след като Макмайкъл вкара 39 секунди, след което постави нов връх в кариерата си за един сезон с 10 гола в стила на най-важните моменти. Той се завъртя около нападателя на Дяволите Томас Носек в рамките на синята линия, покрай защитника новобранец Саймън Немек и около вратаря Нико Доус, преди да вкара шайбата точно в дясната греда.

Голът на Строум в третия период беше негов 21-ви от сезон, след отскок като първия на Макмайкъл в мача. Сега той е с две по-назад от изравняването на най-доброто от кариерата си, поставено миналата година.

На другия край на леда Линдгрен беше почти перфектен. Александър Холц вкара късно в първата след централно подаване на Немек, което направи почти неудържим шанс за гол, а Ерик Хаула проби защитата на Вашингтон и вдигна удар отзад покрай Линдгрен в края на регулирането.

Доус допусна шест гола при 25 изстрела, часове след като Ню Джърси постави вратар номер 1 Витек Ванечек като контузен резерв.

Ню Джърси си върна важен играч, като Jonas Siegenthaler се завърна, след като пропусна 16 мача със счупен крак. Siegenthaler се завърна срещу отбора, с който направи своя дебют в НХЛ и с който изигра 108 мача, преди да бъде разменен през 2021 г.

Devils: Домакин на водещия в дивизията Ню Йорк Рейнджърс в четвъртък вечерта.

Capitals: Посетете Tampa Bay Lightning в четвъртък вечер, за да откриете пътешествие с два мача.