Озбърн, Бетс водят номер 5 в UCLA след третия Колорадо със 76-68 в първото разпродаване при жените в Боулдър
AP News | 2024-01-20 | 05:32:19

БОУЛДЪР, Колорадо (AP) — Каризма Озбърн отбеляза 22 точки, а Лорън Бетс добави 20 като пета в класирането UCLA преодоля ранен дефицит от девет точки, за да победи третия Колорадо със 76-68 в петък вечер в първия мач от топ 5 в страната този сезон.

Бруинс (15-1, 4-1 Pac -12) се възстанови от загуба от USC по-рано през седмицата, която ги изхвърли от непобедените редици и ги свали от номер 2 в страната. Те нанесоха на Бъфалос (15-2, 5-1) първата си загуба у дома.

Публиката от 11 338 беше рекорд за женски мач в Колорадо и представляваше първото разпродаване на отбора от 17 март 1995 г. Само два мъжки мача привлякоха по-големи тълпи на арената, открита през 1979 г.

Jaylyn Sherrod поведе четирима Buffs с двуцифрени числа със 17 точки.

Възстановената кофа на Бетс даде преднина на Бруинс с 49-48 в началото на четвъртата четвърт и след това те доминираха над Бъфалъс по пътя си към убедителна победа, която накара публиката да се втурне към изходите в последната минута.

Бетс имаше тежка нощ, като пропусна половината от 16-те си удара и обърна четири пъти, но тя направи съединителя през второто полувреме, което помогна на Бруинс да се отдръпнат.

Бетс, местен жител от Centennial, Колорадо, донесе най-добрата стрелба в нацията от 72,2% в мача, но пропусна седем от 10 изстрела през първото полувреме с три проиграни топки, включващи чифт 3-секундни нарушения.

Бъфовете водеха с 35 -32 на полувремето. 13-те точки на Осбърн през първото полувреме включваха скок за набиране точно преди сирената, свеждайки дефицита от девет точки до три точки на почивката.

UCLA: Бруинс останаха твърди и никога не позволиха дефицитът им да достигне двуцифрен брой. Те се разделиха през три четвърти и доминираха в четвъртата.

Колорадо: Фрида Форман влезе, за да стреля наказателното хвърляне, когато Шеррод падна тежко, след като беше фаулиран при спускане. Докато Шеррод отиде за кратко на пейката, Форман изпълни наказателното хвърляне, което изведе Колорадо напред с 32-24. ... C Шарлот Уитакър, която направи първата си тройка от три години при победата на Бъфс над Станфорд в неделя, отбеляза още една във втората четвърт срещу Бруинс.

UCLA гостува на номер 20 в Юта в понеделник вечер.

Колорадо е домакин на номер 6 Южна Калифорния в неделя.