Пакърс имат по-труден път към плейофите след спиращата инерцията загуба от Джайънтс
AP News | 2023-12-12 | 23:51:20

Дори след може би най-разочароващата си загуба за сезона, Грийн Бей Пакърс все още имат възможност да стигнат до плейофите.

Но границата им за грешка е много по-тясна.

Пакърс (6-7) прекратиха поредица от три победи по неочакван начин в понеделник вечер, падайки с 24-22 от Ню Йорк Джайънтс. Грийн Бей все още щеше да има третото и последно място в плейофите на NFC с уайлдкард, ако сезонът приключи днес, благодарение на различни тайбрекове.

Атланта, Ню Орлиънс, Сиатъл, Тампа Бей и Лос Анджелис Рамс също са 6-7. Buccaneers гостуват на Lambeau Field в неделя.

„Това нарани, но имаме кратък обрат“, каза приемникът Ромео Дъбс. „Просто трябва да работим здраво, да разберем какъв е проблемът и просто да напреднем от този момент нататък.“

Имаше много проблеми във всяка фаза, които възпрепятстваха Packers в понеделник.

В защита Packers позволиха на Giants да се развихрят и не успяха да получат уволнение срещу отбор, който е позволил лига -високо 69 от тях. В нападение Пакърс обърнаха топката при последователни владения и се бориха в червената зона. В специалните отбори Пакърс сбъркаха удар и пропуснаха гол от 45 ярда.

„Чувствах се така, сякаш подарихме този мач“, каза ъглов защитник/връщащ удар Кейсиан Никсън, чийто сбъркан удар доведе до тъчдаун на Джайънтс. „Не са направили нищо, което да не сме видели.“

Грийн Бей все още се озова в позиция да спечели, след като Джордан Лав направи пас за тъчдаун от 6 ярда към Малик Хийт, изведе Пакърс напред с 22-21 при оставащи 1:33, но Томи Де Вито изведе Джайънтс в позиция за 37-ярда на Ранди Бълок гол от полето след изтичане на времето.

Де Вито разби защитата на Грийн Бей настрана в този последен удар, хвърляйки четири поредни завършвания на общо 53 ярда.

Треньорът на Packers Matt LaFleur отбеляза, че неговият отбор е прекарал част от тази серия, играейки защита човек на човек с ъглови защитници, играещи достатъчно далеч от линията на схватката, така че приемниците лесно да могат да се отворят отдолу.

„Ако се обаждаме, човек, трябва да бъдем по-стегнати“, каза LaFleur във вторник.

КАКВО РАБОТИ

Колкото и лошо да се играе в нападение през по-голямата част от мача, Пакърс все пак успяха да отбележат гол при последните си две притежания, за да продължат, след като изоставаха с 21-13 по-малко от шест минути преди края.

КАКВО ТРЯБВА ДА СЕ РАБОТИ

Packers позволиха бързане от 209 ярда, четвъртият път този сезон, когато противник бяга поне 200 ярда. Пакърс се отказаха от поне 140 ярда в пет поредни игри. ... След като не допуснаха нито един обрат по време на своята серия от три победи, Пакърс загубиха две грешки и направиха прихващане в понеделник. … Пакърс отбелязаха тъчдауни само на две от своите пет притежания в червената зона. Те имаха първи и 10 на 16-те в началото на четвъртата четвърт, но Лав беше уволнен при трета даун и Андерс Карлсон пропусна полеви гол от 45 ярда.

ЗАПАСИ

TE Тъкър Крафт имаше четири уловки за отборни 64 ярда, и двата рекорда в кариерата за новобранеца от третия кръг от щата Южна Дакота. Неговото увеличение от 43 ярда доведе до гол от игра. ... Първият тъчдаун в кариерата на WR Малик Хийт изведе Пакърс напред с оставащо 1:33.

НАМАЛЕНИ ЗАПАСИ

Никсън имаше критичната грешка при връщане на удар и също изглежда имаше покритие при завършване на 32 ярда от DeVito до Wan’Dale Robinson по време на финалната серия на играта. . … След като хвърли осем подавания за тъчдаун без загуба по време на поредицата от три победи на Грийн Бей, Лав загуби опипване и хвърли прихващане в понеделник.

ТРАВМИ

WR Dontayvion Wicks нарани глезена си и WR Джейдън Рийд беше оценен за сътресение след мача. LaFleur нямаше актуализации относно нито един от играчите във вторник. ... CB Jaire Alexander (рамо) пропусна пети пореден мач, RB Aaron Jones (коляно) отпадна трети пореден и LB Quay Walker (рамо) също не игра.

КЛЮЧОВО НОМЕР

141.8 — средните разрешени ярдове на Пакърс, което се нарежда на 31-во място в НФЛ.

СЛЕДВАЩИ СТЪПКИ

Пакърс се стремят да укрепят позицията им в плейофите и да повредят съперник, когато са домакини на Bucs.