Панарин и Лафрениер отбелязаха рано, когато Рейнджърс надви Капиталс с 2-1, за да сложи край на пропуска от 4 мача
AP News | 2024-01-14 | 23:08:18

НЮ ЙОРК (АП) — Артеми Панарин и Алексис Лафрениер вкараха голове в първия период, а Игор Шестеркин направи 24 спасявания и Ню Йорк Рейнджърс прекъсна поредица от четири загуби с победа с 2-1 над Вашингтон Кепитълс в неделя.

Рейнджърс идваха след съботната загуба с 3-2 от Кепитълс в събота следобед и 1-4-1 общо начало на 2024 г. Ню Йорк преживя постоянния натиск от страна на Столиците в третия - и не успя да вкара при пет собствени шанса за силна игра - за да излезе с победа.

T.J. Оши вкара за Вашингтон.

Панарин вкара най-добрия си отборен 27-и гол за сезона 50 секунди след началото на мача с асистенции към Венсан Трочек и Джейкъб Труба. Панарин води Рейнджърс с 59 точки и има точки в 35 от 42 мача на Ню Йорк този сезон.

Трочек продължи своя звезден сезон. Той има 13 точки, включително пет гола в последните си осем мача и 17 точки в последните си 14 мача.

Лафрениер вкара 11-ия си гол за сезона 50 секунди до края на първия период, като успя да отскочи, след като стражът на мрежата на Вашингтон Чарли Линдгрен направи акробатично спасяване. Защитникът Брейдън Шнайдер асистира.

Линдгрен, брат на защитника на Рейнджърс Райън Линдгрен, игра за втори пореден ден. Той също така направи страхотно спасяване с ръкавица на Крис Крейдър в 15:23 на втория с Рейнджърс в пауър-плей 5-на-3 и спря Джими Веси от упор в 6:27 на третия, след като Веси отне Макс Пасиорети от шайба в зоната на Столиците.

Вашингтон намали изоставането до 2-1 в 11:03 на втория период, когато Оши вкара четвъртия си гол от вратарска битка пред Шестеркин. Линематографите Дилън Строум и Пасиорети помагаха.

След това Шестеркин отказа Оши на 13:22 от секундата и спря яростна последователност в гънката му в заключителните моменти на средния период, когато Рейнджърс избягаха с преднина от 2-1 към третия.

28-годишният пазач на мрежата, който спечели трофея Везина през 2021-22 г., подобри резултата си до 17-10-0 в своя пети сезон в НХЛ.

Вашингтон беше без Алекс Овечкин за втори пореден мач с нараняване на долната част на тялото. 38-годишният нападател беше наранен на 5 януари, когато се забърка с Джордан Стаал от Каролина, след което пропусна няколко следващи тренировки. Той има осем гола и 19 асистенции в 39 мача този сезон. Овечкин има 830 гола, втори след рекорда на Уейн Грецки от 894.

Нападателят на Рейнджърс Каапо Како се завърна, след като пропусна 21 мача поради контузия в долната част на тялото, пързаляйки се на дясното крило с Мика Зибанеджад в центъра и Крейдер отляво. 22-годишният Какко беше контузен на 27 ноември срещу Бъфало у дома при неудобно падане по дъските.

Кепиталс: домакин на Анахайм Дъкс във вторник.

Рейнджърс: домакин на Сиатъл Кракен във вторник.