Панарин и Трочек вкараха голове при дузпи, за да изпреварят водещия в НХЛ Рейнджърс над Аваланш с 3-2
AP News | 2024-03-29 | 06:24:33

ДЕНВЪР (AP) — Артеми Панарин и Винсент Трочек отбелязаха голове при дузпи, Игор Шестеркин направи 38 спасявания през продълженията и още две в дузпите да изведе водещия в НХЛ Ню Йорк Рейнджърс до победа с 3-2 над Колорадо Аваланш в четвъртък вечерта.

Крис Крейдър и Каапо Како вкараха гол в регулацията за Ню Йорк, който спечели четвъртата си поредна победа в достигат 102 точки, водещи в лигата.

Кейси Мителщад и Девън Туус отбелязаха голове за Колорадо, който изпусна два поредни след поредица от девет победи.

Центърът на Avalanche Нейтън Маккинън прекъсна серия от точки от 19 мача, когато остана без точка у дома за първи път този сезон. Маккинън имаше поне един в първите 35 мача, което е второ в историята на НХЛ след 40-те мача на Уейн Грецки през 1988-89 г.

Александър Георгиев от Колорадо спря 22 удара срещу бившия си отбор.

>

Лавина игра без нападателя Валери Ничушкин, който беше надраскан от заболяване. Брандън Дюхайм, придобит от Минесота в краен срок, се изкачи от четвъртата линия, за да заеме мястото на Ничушкин на втора линия.

Духайм се възползва максимално от възможността си, когато влезе в зоната на Ню Йорк, изпратен пропускащ пас към Мителщад, преминаващ от дясната страна и Мителщат победи Шестеркин до далечната греда при 19:27 на втория период. Той има рекорд в кариерата си със 17 гола.

Гол без асистенция на Како 2:59 в третия период, неговият 11-и за сезона, изравни.

Ню Йорк излезе напред по средата на третия гол на Kreider в 9:35. Колорадо оспори, че голът на Крейдер е бил от подаване с ръка, но неговият 34-ти за сезона се запази след преглед.

Лавина отговори, когато ударът на Тоюс от точката беше спасен от Шестеркин, но защитниците на Рейнджърс Райън Линдгрен проби в краката на вратаря си в 12:47.

Рейнджърс: Посетете Аризона Койотс в събота вечер.

Avalanche: Приемете Нашвил Предаторс в събота.