Панарин събира пет точки, докато растящият Рейнджърс се надпреварва над разклащащите се Пингвини със 7-4
AP News | 2024-03-16 | 00:01:04

ПИТСБЪРГ (АП) — Артеми Панарин отбеляза два гола и три асистенции, а Ню Йорк Рейнджърс преодоля Питсбърг Пингвинс за победа със 7-4 в събота.

Крис Крейдър и К'Андре Милър записаха по един гол и две асистенции за Рейнджърс, които спечелиха четири от пет, за да създадат малко пространство между себе си и Каролина в надпреварата за първи в столичната дивизия. Адам Фокс, Мика Зибанеджад и Каапо Како също отбелязаха.

Джонатан Куик направи 34 спасявания, за да спечели за шести път в последните си седем старта.

Брайън Ръст вкара 20-ия си гол в турнира сезон за Пингвините. Джон Лудвиг, Ларс Елер и Валтери Пуустинен също отбелязаха.

Тристан Джари спря 17 изстрела, преди да бъде изтеглен, след като осмият гол на Милър за сезона даде преднина на Рейнджърс с 6-3 4:41 в третия.

Ню Йорк спринтира към плейофите зад Панарин, който има седем гола и 17 асистенции в последните си 14 мача. Трите му асистенции срещу Пингвините увеличиха общата му кариера до 500. Той има 93 точки през сезона, за да стане първият играч в историята на Рейнджърс, записал поне 90 точки три поредни години.

Пингвините отпаднаха осем от 10. Те са застрашени да пропуснат плейофите за втори пореден сезон, след като изпълниха 16 последователни места след сезона между 2007-22.

Питсбърг се надяваше, че победата над ниския Сан Хосе в четвъртък ще даде тласък. Вместо това Пингвините прекараха по-голямата част от мача в опити и не успяха да се справят с впечатляващата офанзивна атака на Ню Йорк.

Како и Фокс отбелязаха 26 секунди разлика през първия период, за да дадат преднина на Рейнджърс с 2-1. Голът на Фокс символизира качествените положения за гол, които Ню Йорк създаваше редовно. Той получи подаване от Панарин в десния кръг и се плъзна свободно към предната част на мрежата, преди да хвърли бекхенд от Джари.

Първият гол на Панарин в по-късните етапи на първия дойде след брилянтен пас от чиния Винсент Трочек, който хвърли шайбата над плонжиращия Райън Грейвс и право към стика на Панарин. Панарин пренасочи подаването покрай Джари, за да направи 3-2.

Питсбърг изравни на 3 точно след средата на мача, след гол на Елър след хитро подаване на Майкъл Бънтинг.

Ню Йорк пое контрола завинаги в края на втория, когато Панарин и Зибанеджад вкара голове в пауърплей с малко повече от минута разлика. Панарин се нахвърли на ретур за своя 21-ви за сезона и Зибанеджад се озова съвсем сам точно пред Джари в края на тик-так последователност, за да доведе до 5-3.

НАГОРЕ. СЛЕДВАЩ

Рейнджърс: Срещнете съперника Ню Йорк Айлендърс в неделя в Медисън Скуеър Гардън.

Пингвините: Домакин на Детройт в неделя.