Панарин вкарва, Трочек добавя 3 асистенции, когато Рейнджърс побеждава Блекхоукс с 4-1
AP News | 2024-01-05 | 04:48:48

НЮ ЙОРК (AP) — Артеми Панарин вкарва най-добрия си отборен 24-ти гол, Винсънт Трочек добавя три асистенции и Ню Йорк Рейнджърс победиха Чикаго Блекхоукс 4-1 в четвъртък вечерта.

Крис Крейдър, Джейкъб Труба и Джими Веси също вкараха за Рейнджърс, които се върнаха след загубата с 1-6-1 във вторник от Каролина у дома и подобриха резултата си до 10-1-0 в мачовете след това загуба този сезон. Игор Шестеркин направи 22 спасявания.

Бившият рейнджър Колин Блекуел отбеляза за Чикаго, който загуби четвъртата си поредна загуба и за шести път в седем мача.

Рейнджърс спечелиха шест от последните си седем срещи с Блекхоукс и Ню Йорк се подобри до 12-3-1 срещу съперниците си от Западната конференция.

Шестъркин имаше сравнително лесна нощна работа срещу последния Блекхоукс, като подобри резултата си до 16-8-0 и спечели за шести път в седем мача.

Панарин откри резултата с еднократно преодоляване на вратаря на Чикаго Петр Мразек в 13-ата минута на първия период с асистенции към Алексис Лафрение и Трочек. Мразек направи 27 спасявания.

Панарин, който изигра първите си два сезона в НХЛ за Блекхоукс, удължи поредицата си от точки до шест мача и има точки в 31 от 37-те мача на Ню Йорк този сезон. Той води Рейнджърс с 53 точки.

Крейдер направи 2-0 с пауърплей гол в 7:23 на секундата. Шайбата се отклони от скейта на Крейдер в мрежата на Блекхоукс, но беше преценено, че не е ясно ритащо движение и следователно гол, 20-ти за Крейдър за сезона. Крейдер има най-добра серия от точки в кариерата си от осем мача.

Блекуел намали изоставането до 2-1 в 17:03 на втория с първия си гол за сезона.

Труба направи 3-1 с третия си в 1:31 на третия период — с асистенции на Панарин и Трочек — преди Джими Веси да вкара осмия си гол при 2:41.

Трочек е втори за Рейнджърс с 27 асистенции. Панарин има 29.

Новобранецът от Чикаго Конър Бедард, най-добрият избор в драфта през юни миналата година, направи своя дебют в зоната на Ню Йорк и беше задържан извън таблицата. 18-годишният нападател води Блекхоукс с 15 гола и 33 точки.

Състезанието отбеляза и дебюта в НХЛ на нападателя на Рейнджърс Бренан Отман, 16-ият общ избор през 2021 г., който беше извикан от АХЛ Хартфорд в сряда. Той имаше девет гола и 23 точки в 28 мача този сезон за Хартфорд.