Панарин вкарва зелен гол, докато Рейнджърс се събира в третия период за победа с 5-2 над Дъкс
AP News | 2024-01-22 | 06:49:03

АНАХАЙМ, Калифорния (AP) — Артеми Панарин вкара гол за тайбрека по-малко от шест минути преди края на третия период, Крис Крейдър и Винсънт Трочек записаха по гол и асистенция, а Ню Йорк Рейнджърс се събраха, за да победят Анахайм Дъкс с 5-2 в неделя вечерта.

Уил Куйл също вкара за Рейнджърс, който имаше изпуснаха шест от последните си осем, влизащи в играта. Игор Шестеркин направи 16 спасявания, а Адам Фокс направи две асистенции.

Адам Енрике отбеляза два пъти през първия период, за да даде преднина на Анахайм с 2-0, а Трой Тери и Лео Карлсон направиха по две асистенции. Лукас Достал направи 29 спасявания, докато Патиците загубиха за пети път в последните си шест като цяло и шеста поредна у дома.

Това беше вторият мач на Енрике с много голове този сезон. Той направи хеттрик на 17 декември срещу Ню Джърси

Трочек доведе Рейнджърс до 2-1 с гол от пауърплей при 2:02 до края на втория период. Фокс хвърли шайбата в офанзивната зона, Крейдер получи отскок от бордовете зад мрежата и направи хубав пас към Трочек, който отправи удар с ръка за своя 15-и за сезона. Това беше и неговият девет в пауърплей, който е равен на лидерството в отбора.

Трочек има 16 точки в последните 14 мача (седем гола, девет асистенции), втори най-много за Рейнджърс от 27 декември насам.

Мейсън Мактавиш изглежда даде предимство на Патиците от два гола отново в 5:18 на третия, но бе отменен, след като Рейнджърс успешно оспориха, че е засада. пренасочване на удар на Джейкъб Труба от близо до синята линия.

След това Панарин изведе Рейнджърс на върха с 5:37 преди края с втория си гол в мача. Ударът на Панарин от левия кръг за лицево лице беше неговият 28-и гол за сезона, шести в НХЛ, и му донесе точки в шест от последните му осем мача (три гола, четири асистенции).

Това също беше 41-вият гол за Ню Йорк в пауърплей, четвъртият най-много в лигата.

Крейдер отклони при оставащи 3:53, а Веси го запечата с празна врата 36 секунди преди края.

Рейнджърс, след загуба с 2-1 в Лос Анджелис в събота вечерта, се подобри до 8-0-0 през второто полувреме на поредните мачове този сезон.

Анрике вкара 51 секунди в мача, когато отиде на горния рафт с бекхенд, който победи Шестеркин от неговата ръкавица. Това беше третият път този сезон, когато Дъкс отбелязват в първата минута на мача, вторият най-голям гол в НХЛ.

Анрике направи 2-0 при 4:23 преди края на първия мач, когато получи освободената шайба точно пред гънката и я прокара покрай защитниците Райън Линдгрен и Шестъркин. Това беше четвъртият път в 14-годишната кариера на Енрике, той отбеляза два гола през първия период.

Рейнджърс: Завършват пътуването си от четири мача в Сан Хосе във вторник вечер.

Патици: домакин на Бъфало във вторник вечер.