Пантерите номер 1 в генералния избор Брайс Йънг започва да показва уравновесеност, смелост, докато сезонът на новобранците приключва
AP News | 2023-12-27 | 02:32:51

ШАРЛОТ, Северна Каролина (AP) — Каролина Пантерс започват да виждат част от уравновесеността и смелостта, на които се надяваха това сезон извън избрания номер 1 Брайс Йънг.

Куотърбекът новобранец показа най-добрия си мач за сезона на Бъдни вечер, като завърши 23 от 36 подавания за рекордните в кариерата си 312 ярда и два тъчдауна срещу Грийн Бей Пакърс.

Въпреки че Пантерите загубиха с 33-30, когато не успяха да вкарат топката в Green Bay 31 преди изтичането на времето, това все пак беше игра, в която Йънг направи значителна крачка напред.

Той не беше хвърлял повече от 250 ярда в игра.

Йънг изглежда се чувстваше по-комфортно в джоба с напредването на играта, като хвърли две TD подавания на DJ Chark през четвъртата четвърт, за да изтрие дефицита от 14 точки. Той хвърли топката точно и без колебание. знак за нарастваща увереност.

Това беше вторият пореден мач, в който Йънг показа някои добри неща с играта на линията.

Срещу Атланта, Йънг поведе Пантерите на 90 ярда над крайното 7:35, за да постави Победителен филдгол на Еди Пинейро след изтичане на времето.

Временният старши треньор Крис Табор каза, че Йънг е бил в „пълен контрол“ в неделя.

„Виждате човек да играе с малко увереност и разбиране“, каза Табор. „Той е умен. Той разбира как се играе играта и какво трябва да се направи, и прави тези неща. Виждате как играч новобранец расте.“

Въпреки това ентусиазмът относно развитието на Йънг трябва да бъде смекчен, тъй като защитата на Пакърс не беше добра. Грийн Бей позволи на QB, срещу които се изправи през предходните две седмици – Томи Де Вито от Ню Йорк и Бейкър Мейфийлд от Тампа Бей – да спечелят отличията на NFC офанзивен играч на седмицата. И ако Пантерите бяха спечелили, Йънг можеше да е трети.

Но тъй като Пантерите (2-13) бяха елиминирани рано от състезанието за плейофи, втората половина на сезона до голяма степен беше свързана с растежа и развитие.

И това беше там в неделя.

„Целта е да работим само ден след ден през цялата седмица, за да печелим мачове в неделя“, каза Йънг. „Трябва да спечелим правото да направим това и това е, което всеки треньор ще каже, което всеки играч ще каже, че за това става дума. ”

КАКВО СЕ НУЖДАЕ ОТ ПОМОЩ

Като се има предвид колко време са прекарали на терена през този сезон, фактът, че защитата на Пантерите беше класирана на трето място в лигата през уикенда, е доста признание за координатора на защитата Еджиро Evero.

Но Panthers се бориха срещу Jordan Love, позволявайки Packers да отбележат гол при първите си четири притежания – три от които бяха тъчдауни. Любовта го направи да изглежда лесно, смесвайки междинни хвърляния с игри с бягане. И когато Пакърс се нуждаеха от резултат, за да прекъснат равенството 30-30, Лав се засили отново с пас от 36 ярда, завършен към Ромео Дъбс и Тейлър Крафт с 20 ярда, за да постави зелена светлина от игра 19 секунди преди края .

ЗАПАСИ СЕ

Чарк направи най-добрия си мач с Пантерите, като хвана шест подавания за 98 ярда и двата тъчдауна в четвъртата четвърт, единият от които беше гмуркане близо до гърба пилон. Седмицата преди това Чарк вкара пас с нисък процент завършеност близо до страничната линия, за да постави победния гол от полето на Каролина срещу Соколите.

НАМАЛЕНИ ЗАПАСИ

Пинейро повиши коефициента си на гол от игра до 89% в кариерата си — той е точно 89 от 100 — в неделя, което го прави третият най-точен играч на гол от игра в историята на NFL след Джъстин Тъкър от Балтимор ( 90.1%) и Younghoe Koo от Атланта (89.4%) сега, когато има достатъчно ритници, за да се класира.

Въпреки това, Pineiro пропусна две допълнителни точки срещу Packers, въпреки че едната беше резервирана на 15 ярда поради дузпа.

ТРАВМИ

Panthers RB Miles Sanders контузи пръста си на крака срещу Packers и не видя много действие. OLB Амаре Барно беше изгонен от терена в неделя с контузия на коляното. Няма налична актуализация за нито един от плейърите.

КЛЮЧОВИ ЦИФРИ

10 — Брой битки на LB Frankie Luvu срещу Packers. Той също имаше уволнение и принудително бъркане.

СЛЕДВАЩИ СТЪПКИ

Пантерите пътуват, за да се изправят срещу борещия се Джаксънвил Джагуарс, който загуби четири поредни загуби в неделя. След това Пантерите ще закрият сезона у дома на 7 януари срещу Тампа Бей Бъканиърс.