Пантерите повеждат с 2-1 серия над Бруинс, отбелязвайки 4 гола в пауърплей при победа с 6-2
AP News | 2024-05-11 | 04:16:19

БОСТЪН (AP) — Владимир Тарасенко и Картър Верхае вкараха в един и същ двоен минор на Бруинс, Сергей Бобровски спря 14 удара и Флорида Пантерс победи Бостън с 6-2 в петък вечер и поведе с 2-1 в полуфиналната серия на Източната конференция.

Евън Родригес вкара два пъти, а Брандън Монтур също се включи за Пантерите , които спечелиха последователни мачове, след като загубиха първия мач у дома. Победител с 6-1 в сряда вечер, Флорида вкара 10 поредни гола, преди Якуб Лауко да направи 4-1 в началото на третия, а Джейк ДеБруск го последва с 11:31 до края, за да направи мача с два гола.

Но Бостън, който изигра последните 20 минути без капитан и голмайстор номер 2 Брад Марчанд, не можа да се доближи, преди Сам Райнхарт да добави празна врата при 1:24 преди края. Родригес вкара отново – четвъртият гол за Флорида в мача – в последната минута.

Сега Бруинс се нуждаят от победа у дома в неделя вечерта, за да избегнат пасив от 3-1, завръщайки се във Флорида за мач 5.

Джеръми Суейман спря 27 изстрела за Бостън, който бе аутшот с 13-3 в първия период и общо 33-16. Нещата се влошиха, когато Маршан, който изглежда се бореше след попадение в първия период от Сам Бенет, не се върна за третия период.

След като разделиха първите два мача на домашния си лед, Пантерите направиха 1-0 след осем минути, когато Родригес изби шайба от въздуха и преодоля Суейман. Това остана така, докато Мейсън Лорей не изтегли двоен минор за удар с топка в края на секундата.

С 23 секунди до края на първото полувреме на наказанието Тарасенко победи Суейман с удар от левия кръг. Verhaeghe отбеляза минута по-късно, за да направи 3-0.

В началото на третия Lauko беше изгонен за намеса на вратаря. Бруинс извикаха, че той беше блъснат в Бобровски от Арън Екблад, а феновете хвърлиха бутилки с вода и кърпи за подаръци върху леда, забавяйки играта с няколко минути.

Но когато отломките бяха чисти, Монтур отбеляза за дават преднина на Флорида с 4-0.