Пантерите се съберат от пасив от 2 гола, победиха Бруинс с 3-2 и поведе с 3-1 в полуфиналната серия на Изток
AP News | 2024-05-13 | 03:44:04

БОСТЪН (AP) — Александър Барков се измъкна през трима защитници на Бруинс, за да вкара зелената светлина в неделя вечер, а Сергей Бобровски спря 16 изстрела, за да донесе на Флорида Пантърс победа с 3-2 над Бостън и аванс от 3-1 в полуфиналните серии на Източната конференция.

Една година след като Флорида нокаутира поставилия рекорд Бруинс в първия кръг по пътя си към финала за Купа Стенли, Пантерите спечелиха третата си поредна победа, изпращайки Бостън на ръба на елиминацията.

Сам Бенет и Антон Лъндел също вкараха за Пантерите, които вкараха три поредни пъти, за да се съберат от пасив от два гола. Флорида може да продължи до финалите на Източната конференция с победа в мач 5 у дома във вторник вечер.

Играйки без капитан и водещ голмайстор в следсезона Брад Марчанд, Бостън поведе с 2-0 с голове на Дейвид Пастрнак и Брандън Карло. Джереми Суейман направи 39 спасявания за Бруинс.

Един мач след попадението му — или, както смятат Бруинс, неговият силен удар — нокаутира Маршан от Игра 4, Бенет вкара оспорван гол, за да изравни мача 2 — около четири минути в третия период. След като Суейман спаси Лъндел, Бенет бутна Чарли Койл от Бостън, пращайки го във вратаря, и след това хвърли шайбата в мрежата.

Бруинс се оспориха, твърдейки, че вратарят е намесен, но повторението потвърди гола. НХЛ е единственият сред големите спортове в Северна Америка, който отказва да предостави рефери на разположение на репортерите, за да обяснят спорните обаждания.

Бостън, който загуби три от последните си четири мача през редовния сезон, за да падне с една точка под Флорида в Атлантическата дивизия, сега трябва да спечели три поредни победи – с две като гост – за да остане жив в плейофите.

Пастрнак имаше 47 гола през този сезон, но само един в пауърплей в последните 34 мача от редовния сезон и първите 10 от плейофите. Бостън изобщо не беше вкарал гол за предимството на човека в първите си 11 опита в сериите във Флорида. Но Пастрнак удари ракета със скорост от 92 мили в час покрай Бобровски точно от лицето, след като Арън Екблад беше изгонен за намеса в средата на първия период.

Карло, който вкара в мач 1 само няколко часа след като съпругата му роди сина им, направи 2-0 пет минути преди края на първия на пръв поглед безобиден удар от синята линия.

Но Пантерите продължиха да вкарват удари в мрежата, надигравайки Бостън с 15-5 през първия период и това се отплати в началото на втория, когато Лъндел направи играта с един гол пет минути след началото на втория.